موسیقی کودک گمپ گل
چهارشنبه 4 فروردین 1395 :: نویسنده :




با 5 روش ساده هوش کودک خود را افزایش دهید



9



هیچ کودک و هیچ والدینی از این که باهوش باشد بدش نمی آید. اما خود کودک نمی تواند به تنهایی توانایی ذهنی خود را شکوفا سازد و نقش والدین در افزایش هوش کودک بسیار مهم است. در این مطلب برای تقویت هوش کودکتان به شما 5 روش بسیار جالب معرفی می کنیم .

 

 




امنیت شالوده یادگیری است

 

مغز همیشه به دنبال امنیت است و اگر احساس امنیت نکند نمی تواند چیزی را یاد بگیرد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به کودک خود احساس امنیت ببخشید.

 

تماس پوست با پوست می تواند به دریافت احساس امنیت در کودک کمک کند. همین طور نگاه چشم در چشم، ماساژ دادن کودک، حرف زدن با و پوشاندن لباس به تن او نیز همین نتیجه را در بر دارند.

 

 

هنگامی که کودک شما تازه متولد شده، شما با بی خوابی در جنگ هستید، از اجتماع دور افتاده اید و وظایف جدیدی روی شانه های شما سنگینی می کند، ایجاد احساس امنیت در کودک بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. اما داشتن یک رابطه قوی با شریک زندگی خود نیز یکی از بهترین راه ها برای دادن احساس امنیت به کودک است.

 

می توانید همه کارهای ریز و درشتی که باید در طول روز انجام شوند را روی کاغذ بنویسید و با همسر خود به توافق برسید که چگونه آنها را میان خود تقسیم و از یکدیگر حمایت کنید.

 

اگر در مقابل کودک خود با هم مشاجره کردید، خیلی نگران نباشید زیرا برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. فقط سعی کنید آشتی خود را نیز در جلوی کودک انجام دهید تا دوباره احساس امنیت را به کودک خود بازگردانید. شاید نوزاد متوجه کلمات شما نشود اما به خوبی می تواند احساساتی که میان شما و همسرتان وجود دارد را درک کند.

 

 

همه روز را با صدای بلند داستان بخوانید

 

کارشناسان تاکید دارند که در طول روز با کودک خود زیاد حرف بزنید. مغز، سیستمی است که همیشه به دنبال الگوها و نمونه محور است. بنابراین، هر چه نمونه های کلامی بیشتری را بشنود، بسیار سریع تر حرف زدن را خواهد آموخت. به همین دلیل، توصیه می شود تا می توانید در طول روز با کودک خود صحبت و برای او داستان بخوانید. اصولا ما همه افکار خود را به زبان نمی آوریم، اما با بیان آنها و تبدیل این اطلاعات به اصوات می توانید باعث افزایش قدرت مغز کودک خود شوید.

 

اگر کودک در سه سالگی بسیار روان و واضح صحبت کند، یعنی حدود یک و نیم برابر بهره هوشی بیشتری نسبت به کودکانی دارد که اینگونه نیستند. همچنین در مدرسه نیز بسیار بهتر از دیگران توان خواندن، هجی کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

چگونه می توان تخم این استعداد کلامی را در مغز کودک خود کاشت؟ سه راه وجود دارد: استفاده از کلمات زیاد، به کاربردن کلمات پیچیده و متنوع و همچنین چگونگی بیان کلمات.

 

وقتی در تمام روز با صدای بلند برای کودکتان داستان بخوانید، ناخودآگاه از انواع مختلف کلمات و واژه ها استفاده می کنید. همچنین، با استفاده از عبارت های توصیفی همچون «ماشین قرمز» یا «چای کاملا تلخ» در واقع به کلماتی که به کودک خود می آموزید، رنگ و بوی جمله می بخشید.

 

لحن صدای شما نیز اهمیت بسیاری دارد. وقتی کلمات خود را می کشید و با لحن بچه گانه با کودک صحبت می کنید، به طور ناخودآگاه به مغز کودک خود کمک می کنید تا زبان را بهتر بیاموزد زیرا می تواند تفاوت بین صداها را تشخیص دهد. لحن بیان کلمات به کودکان کمک می کند تا صداها را از هم تفکیک کنند و تقلید صداهای تیز برای آنها آسان تر است.

 

برخی از والدین چون کودک آنها هیچ صدایی از خود در نمی آورد، بسیار کم با او صحبت می کنند. اما برای خاطر کودکتان هم که شده تا می توانید با او صحبت کنید.

 

 

ارتباط چشمی برقرار کردن

 

از اینکه ساعت ها به طور مداوم به چشمان با نمک کودک خود نگاه کنید، لذت می برید؟ این کار را ادامه دهید. با این کار کمک شایانی به رشد مغز کودک خود می کنید.

 

محققان ثابت کرده اند نوزادان از سه یا چهار ماهگی حالت های مختلف چهره والدین خود را تشخیص می دهند. البته در همین حد باقی نمی مانند. در ۵ ماهگی، می توانند احساسات موجود در چهره فرد غریبه را نیز درک کنند. در ۷ تا ۹ ماهگی می توانند حالت های صورت میمون یا سگ را نیز تشخیص دهند.

 

 

احساس، نخستین چیزی است که کودک به واسطه آن با دیگران ارتباط برقرار می کند. توانایی تشخیص حالت های مختلف چهره اطرافیان، شالوده مهارت های ارتباطی غیر کلامی است. این مهارت کودک را برای کارگروهی بهتر، کمتر مبارزه کردن و ایجاد ارتباطات طولانی تر همچون بزرگسالان پرورش می دهد.

 

 

همیشه در «جعبه» بودن راکاهش دهید

 

کودکان بیشتر زمان خود را داخل «جعبه»های مختلف سپری می کنند. منظور از جعبه، کالسکه، صندلی ماشین و همه مواردی است که حرکات کودک را محدود می کنند.

 

بسیاری از کودکان بیشتر زمان وقت ها درون صندلی ماشین قرار دارند حتی اگر داخل اتومبیل نباشند. درست است که امنیت حرف اول را می زند، اما بهتر است تا حد امکان زمان محدود کردن حرکت کودک را کاهش دهید.

 

چرا؟ زیرا کودک باید بتواند به طور آزادانه به محرک های اطراف خود پاسخ دهد. برای این منظور نیز نیاز دارد تا آزادانه حرکت کند و جلو، پشت و اطراف آنها برود. آنها باید نشانه های مختلف در جلوی چشم و گوش خود و همچنین مواردی که باعث تحریک آنها شده است را دنبال کنند.

 

این نخستین مرحله از پرورش سیستم توجه و حواس جمعی کودک است. این کار، پایه گذار تمرکز و توجه کودک در دیگر مراحل زندگی است.

 

 

اشاره با انگشتان

 

تحقیقات ثابت کرده اند، اشاره کردن به اشیا هنگام بیان نام آنها باعث رشد سریع تر مهارت های کلامی در کودکان می شود.

 

در ابتدا، هنگامی که شما به چیزی اشاره می کنید، ممکن است کودک به شما نگاه کند. وقتی کمی بزرگ تر شد، احتمالا به انگشت اشاره شما هم نگاه خواهند کرد. در حدود ۹ ماهگی، بیشتر کودکان می آموزند که باید به نقطه ای نگاه کنند که شما اشاره می کنید.

 

 

 

در سن ۹ یا ده ماهگی، کودکان وسایل و اشیا را برای شما می آورند. این همکاری و تعامل دوطرفه را «توجه متقابل» می نامند. به این معنا که کودک می آموزد تا خارج از محدود ارتباطی شما دو نفر، در مورد چیزی یا کسی با شما ارتباط برقرار کند.

 

والدین چگونه این مهارت را پرورش می دهند؟ سعی کنید به طور مداوم به اشیا مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. شاید کودک کلمات شما را درک نکند اما به تدریج، ارتباط شما با او مختلط تر خواهد شد. یعنی غیر شما دو نفر مسایل دیگری نیز در این ارتباط دخیل خواهند بود.

 

به طور مثال، می توانید به باغ وحش بروید یا از باغ وحش های اسباب بازی استفاده کنید، به حیوانات مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. با این کار، رابطه اجتماعی کودک، قدرت تشخیص و درک او و مهارت های زبانی اش را پرورش خواهید داد.





نوع مطلب :
برچسب ها : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
لینک های مرتبط : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
سه شنبه 14 خرداد 1398 06:51 ق.ظ
<a href="http://www.instanalo.com/floral-dress-for-girls-dressh">floral dress for girls</a> <a href="http://www.theriverumc.com/floral-flirtation-flared-dress-dressh">floral flirtation flared dress</a> <a href="http://www.emergexplanning.net/rock-your-baby-winter-magic-floral-dress-dressh">rock your baby winter magic floral dress</a> <a href="http://www.haysocial.net/floral-dress-asda-dressh">floral dress asda</a> <a href="http://www.olafhuth.com/marchesa-notte-short-floral-dress-dressh">marchesa notte short floral dress</a> <a href="http://www.pecanfirewood.com/floral-print-dresses-canada-dressh">floral print dresses canada</a>
aliexpress floral dress http://www.chotinaukri.com/aliexpress-floral-dress-dressh
دوشنبه 13 خرداد 1398 09:49 ب.ظ
Howdy! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to look it over.
I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Exceptional blog and terrific style and design.
دوشنبه 13 خرداد 1398 08:03 ق.ظ
<a href="http://www.kleefklimmen.com/pretty-flower-girl-dresses-online-dressh">pretty flower girl dresses online</a> <a href="http://www.linamauri.com/moschino-cheap-and-chic-floral-dress-dressh">moschino cheap and chic floral dress</a> <a href="http://www.ngencomputer.com/blue-and-white-floral-dress-topshop-dressh">blue and white floral dress topshop</a> <a href="http://www.otsutyazh.com/short-grey-floral-dress-dressh">short grey floral dress</a> <a href="http://www.steugenesband.com/long-sleeve-floral-dress-h-m-dressh">long sleeve floral dress h m</a> <a href="http://www.visapuebla.com/hailey-baldwin-red-floral-dress-dressh">hailey baldwin red floral dress</a>
floral textured dress next http://www.qdanys.com/floral-textured-dress-next-dressh
دوشنبه 13 خرداد 1398 08:01 ق.ظ
<a href="http://www.steamfestnz.com/white-flower-girl-dresses-toddler-dressh">white flower girl dresses toddler</a> <a href="http://www.stovid.com/floral-dresses-durban-dressh">floral dresses durban</a> <a href="http://www.thecardplayer.com/flower-girl-dresses-short-sleeves-dressh">flower girl dresses short sleeves</a> <a href="http://www.annefleurd.com/paper-dolls-petite-floral-pencil-dress-with-plunge-back-dressh">paper dolls petite floral pencil dress with plunge back</a> <a href="http://www.borumdeluxe.com/19th-century-floral-dresses-dressh">19th century floral dresses</a> <a href="http://www.claimwith.com/floral-dress-0-3-dressh">floral dress 0-3</a>
anthropologie polka dot floral dress http://www.jessiebridges.com/anthropologie-polka-dot-floral-dress-dressh
دوشنبه 13 خرداد 1398 07:35 ق.ظ
Great article! This is the type of info that are meant to be shared around
the internet. Shame on the search engines for now
not positioning this submit upper! Come on over and consult
with my site . Thanks =)
یکشنبه 12 خرداد 1398 06:51 ق.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew
of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would
have some experience with something like this. Please let me know
if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I
look forward to your new updates.
جمعه 10 خرداد 1398 02:54 ب.ظ
<a href="http://www.personalarrangement.net/old-navy-white-floral-dress-dressh">old navy white floral dress</a> <a href="http://www.tvpropria.com/womens-flowery-dresses-dressh">womens flowery dresses</a> <a href="http://www.watersorb.net/michael-kors-floral-dress-2015-dressh">michael kors floral dress 2015</a> <a href="http://www.cvpekerjaan.com/floral-dress-to-wear-to-wedding-dressh">floral dress to wear to wedding</a> <a href="http://www.petergeyer.net/floral-dress-grace-karin-long-dressh">floral dress grace karin long</a> <a href="http://www.westernridning.net/flower-girl-dresses-cheap-ireland-dressh">flower girl dresses cheap ireland</a>
ivory flower girl dresses for less http://www.darkstories.net/ivory-flower-girl-dresses-for-less-dressh
جمعه 10 خرداد 1398 02:53 ب.ظ
<a href="http://www.dvdlivedoor.com/pink-floral-dress-plus-size-dressh">pink floral dress plus size</a> <a href="http://www.emtecsolutions.net/shakuhachi-green-floral-dress-dressh">shakuhachi green floral dress</a> <a href="http://www.hoosierbbqcup.net/joules-julia-floral-dress-pink-dressh">joules julia floral dress pink</a> <a href="http://www.mikespothole.com/short-dresses-dressh">short dresses</a> <a href="http://www.theclaydoctor.com/floral-print-dresses-for-mother-of-the-bride-dressh">floral print dresses for mother of the bride</a> <a href="http://www.allthatspool.com/long-floral-dresses-for-sale-dressh">long floral dresses for sale</a>
floral maxi dress australia http://www.firstcaldealworks.net/floral-maxi-dress-australia-dressh
جمعه 10 خرداد 1398 02:53 ب.ظ
<a href="http://www.drinkableair.net/floral-dresses-calvin-klein-dressh">floral dresses calvin klein</a> <a href="http://www.zionstrumpet.net/floral-dresses-in-the-philippines-dressh">floral dresses in the philippines</a>
white dresses http://www.desmotivaciones.net/white-dresses-dressh
سه شنبه 7 خرداد 1398 04:31 ق.ظ
<a href="http://www.cafedegino.com/mackage-juju-coat-mackager">mackage juju coat</a> <a href="http://www.ourfamilywebs.com/michael-kors-hamilton-flap-wallet-dimensions-mka">michael kors hamilton flap wallet dimensions</a> <a href="http://www.sfdawg.com/moncler-down-jacket-womens-monclerr">moncler down jacket womens</a> <a href="http://www.mykariera.com/ray-ban-wayfarer-black-white-sunglassesr">ray ban wayfarer black white</a> <a href="http://www.zarifoto.com/mulberry-handbags-small-engine-mulberryd">mulberry handbags small engine</a> <a href="http://www.laraguzova.com/nike-free-3.0-v5-damen-rosa-rot-sneakerd">nike free 3.0 v5 damen rosa rot</a>
oktoberfestmn http://www.oktoberfestmn.com/
سه شنبه 7 خرداد 1398 04:31 ق.ظ
<a href="http://www.weddshots.com/nike-free-4.0-flyknit-running-shoes-skow">nike free 4.0 flyknit running shoes</a> <a href="http://www.kalimias.com/limited-mike-martin-youth-jersey-tennessee-titans-93-home-light-blue-nflg">limited mike martin youth jersey tennessee titans 93 home light blue</a> <a href="http://www.nicholaslars.com/clayton-kershaw-authentic-jersey-nflr">clayton kershaw authentic jersey</a> <a href="http://www.chiragsblog.com/nike-free-4.0-boys-footd">nike free 4.0 boys</a> <a href="http://www.freerentalapp.com/prada-backpack-robot-icon-pradab">prada backpack robot icon</a> <a href="http://www.rawnessoflife.com/mulberry-small-heritage-bayswater-price-mulberryb">mulberry small heritage bayswater price</a>
docelarsjc http://www.docelarsjc.com/
سه شنبه 7 خرداد 1398 04:31 ق.ظ
<a href="http://www.kleenexformen.com/fendi-cotton-scarf-scarfr">fendi cotton scarf</a> <a href="http://www.asvencon.com/nike-free-5.0-v3-herre-s%C3%B8lv-sneakerc">nike free 5.0 v3 herre s酶lv</a> <a href="http://www.moorefornc.com/air-jordan-super-fly-mens-green-silver-shoese">air jordan super fly mens green silver</a> <a href="http://www.clcohelp.com/armani-tie-sets-tiea">armani tie sets</a> <a href="http://www.kcsanpedro.com/ralph-lauren-long-sleeve-polo-shirt-slim-fit-kit-polog">ralph lauren long sleeve polo shirt slim fit kit</a> <a href="http://www.golfbreakuk.com/womens-ray-ban-wayfarer-tortoise-sunglassesr">womens ray ban wayfarer tortoise</a>
dulcemusa http://www.dulcemusa.com/
سه شنبه 7 خرداد 1398 04:30 ق.ظ
<a href="http://www.jupickuplines.com/nike-roshe-svart-with-hvit-dots-obuvk">nike roshe svart with hvit dots</a> <a href="http://www.saleuggboot.com/coach-round-coin-purse-coachh">coach round coin purse</a> <a href="http://www.fragmanizletv.com/nike-air-force-1-lunar-nero-suede-scarpei">nike air force 1 lunar nero suede</a> <a href="http://www.swisshomeas.com/air-jordan-son-of-mars-arancia-maschiota-verde-scarpeh">air jordan son of mars arancia maschiota verde</a> <a href="http://www.marinersdiary.com/new-york-rangers-pom-pom-hat-hath">new york rangers pom pom hat</a> <a href="http://www.bourseasie.com/femmes-nike-air-max-tn-gris-bleu-chaussuresh">femmes nike air max tn gris bleu</a>
findatrans http://www.findatrans.com/
شنبه 28 اردیبهشت 1398 09:08 ق.ظ
<a href="http://www.matrawildlife.com/nike-air-max-98-hommes-blanc-gris-noir-chaussuresh">nike air max 98 hommes blanc gris noir</a> <a href="http://www.hiyawigs.com/femminile-le-coq-sportif-bianca-grigio-rosa-scarpeh">femminile le coq sportif bianca grigio rosa</a> <a href="http://www.fidgefingers.com/charlotte-hornets-jersey-retro-nfli">charlotte hornets jersey retro</a> <a href="http://www.lintvan.com/mujer-air-jordan-retro-6-negro-turbo-verde-zapatosh">mujer air jordan retro 6 negro turbo verde</a> <a href="http://www.pubgdust.com/nike-mercurial-superfly-cr7-fg-negro-zapatosk">nike mercurial superfly cr7 fg negro</a> <a href="http://www.ahtantalya.com/north-face-denali-boys-large-northfaceh">north face denali boys large</a>
trechadental http://www.trechadental.com/
شنبه 28 اردیبهشت 1398 09:07 ق.ظ
<a href="http://www.chocopictures.com/adidas-gazelle-vapour-pink-shoesk">adidas gazelle vapour pink</a> <a href="http://www.baluntan.com/oakley-radar-edge-sunglasses-sunglassesh">oakley radar edge sunglasses</a> <a href="http://www.anderonedream.com/nike-air-max-95-rouge-noir-argent-chaussuresl">nike air max 95 rouge noir argent</a> <a href="http://www.variaponsel.com/adidas-prougeator-absolute-trx-fg-chaussuresl">adidas prougeator absolute trx fg</a> <a href="http://www.allmydibs.com/orange-and-blau-converse-alle-stars-schuhej">orange and blau converse alle stars</a> <a href="http://www.macusaa.com/nike-sb-stefan-janoski-max-suede-rot-schuhei">nike sb stefan janoski max suede rot</a>
djpunjabii http://www.djpunjabii.com/
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 08:18 ب.ظ
<a href="http://www.estadologico.net/nike-air-max-2017-kpu-negro-and-naranja-marmalade-butye">nike air max 2017 kpu negro and naranja marmalade</a> <a href="http://www.exploretalkingstick.net/adidas-rose-7-rot-kurpesc">adidas rose 7 rot</a> <a href="http://www.expresswelding.net/asics-onitsuka-tiger-mexico-66-gul-s%C3%B8lv-butya">asics onitsuka tiger mexico 66 gul s酶lv</a> <a href="http://www.faithandprosperity.net/free-flyknit-5.0-tr-training-zapato-key-schuheg">free flyknit 5.0 tr training zapato key</a> <a href="http://www.fauconneriemarche.net/nike-kyrie-3-jaune-pill-butyf">nike kyrie 3 jaune pill</a> <a href="http://www.fernandfeather.net/herre-asics-asics-gel-kinsei-2-bl%C3%A5-butya">herre asics asics gel kinsei 2 bl氓</a>
productsforhealth http://www.productsforhealth.net/
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 08:17 ب.ظ
<a href="http://www.scoutpages.net/nike-lebron-13-blau-silber-schuhec">nike lebron 13 blau silber</a> <a href="http://www.scramboo.net/air-jordan-4-retro-vivid-rosado-colors-butyg">air jordan 4 retro vivid rosado colors</a> <a href="http://www.seusiteimobiliario.net/nike-hyperdunk-2015-negro-and-oro-scarpec">nike hyperdunk 2015 negro and oro</a> <a href="http://www.sharonbrown.net/flyknit-roshe-run-gris-for-vente-chaussuresf">flyknit roshe run gris for vente</a> <a href="http://www.sheftalljewelers.net/nike-blazer-footbtutti-boots-butya">nike blazer footbtutti boots</a> <a href="http://www.shoesilove.net/new-balance-996-p%C3%BArpura-rosado-schuhea">new balance 996 p煤rpura rosado</a>
trailspotters http://www.trailspotters.net/
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 08:17 ب.ظ
<a href="http://www.templabor.net/adidas-climacool-ride-for-salg-los-angeles-butyc">adidas climacool ride for salg los angeles</a> <a href="http://www.tempusmud.net/jordan-11-low-wei%C3%9F-scarpeg">jordan 11 low wei脽</a> <a href="http://www.textileaudio.net/adidas-yeezy-550-boost-schwarz-chaussuresb">adidas yeezy 550 boost schwarz</a> <a href="http://www.thaigerweb.net/nike-zoom-pegasus-32-grau-dam%C3%A4nner-nikes-butya">nike zoom pegasus 32 grau dam盲nner nikes</a> <a href="http://www.thebizroom.net/herren-salomon-xt-wings-3-rot-blau-schuhee">herren salomon xt wings 3 rot blau</a> <a href="http://www.thefamilydetective.net/nike-sb-dunk-low-pro-bianca-ice-chaussurese">nike sb dunk low pro bianca ice</a>
wasserijkorsow http://www.wasserijkorsow.net/
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 05:25 ق.ظ
<a href="http://www.hyaluronicset.com/adidas-superstar-2-light-blau-shoesv">adidas superstar 2 light blau</a> <a href="http://www.homeystudio.com/nike-lunarglide-8-id-review-runninga">nike lunarglide 8 id review</a> <a href="http://www.malagakizomba.com/are-ray-ban-justin-polarized-sunglassesr">are ray ban justin polarized</a> <a href="http://www.manskapsboden.com/reebok-gl-6000-white-shoesv">reebok gl 6000 white</a> <a href="http://www.conradtillard.com/adidas-neo-vl-skow">adidas neo vl</a> <a href="http://www.sulukcum.com/mackage-juliann-down-coat-mackager">mackage juliann down coat</a>
infoility http://www.infoility.com/
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 05:25 ق.ظ
<a href="http://www.gluplayerhub.com/air-max-1-metallic-black-sportsd">air max 1 metallic black</a> <a href="http://www.aberturasdh.com/coach-double-zip-wristlet-coachr">coach double zip wristlet</a> <a href="http://www.startnimble.com/arizona-cardinals-5-robert-nkemdiche-youth-game-jersey-nflb">arizona cardinals 5 robert nkemdiche youth game jersey</a> <a href="http://www.dpotimeshare.com/nike-kobe-7-white-sportsb">nike kobe 7 white</a> <a href="http://www.mndrsngh.com/pink-green-mens-nike-air-max-1-essential-shoes-trainerse">pink green mens nike air max 1 essential shoes</a> <a href="http://www.heppemobil.com/adidas-super-response-white-gold-wrestling-shoes-skor">adidas super response white gold wrestling shoes</a>
gospeedbird http://www.gospeedbird.com/
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 05:25 ق.ظ
<a href="http://www.storagelayout.com/nike-air-max-thea-herren-wei%C3%9F-trainersce">nike air max thea herren wei脽</a> <a href="http://www.interosells.com/ray-ban-round-metal-pink-sunglassesr">ray ban round metal pink</a> <a href="http://www.emazoncentral.com/mackage-blue-leather-jacket-mackager">mackage blue leather jacket</a> <a href="http://www.eventyrshop.com/adidas-climacool-fresh-ride-black-friday-sneakere">adidas climacool fresh ride black friday</a> <a href="http://www.qrsdeal.com/nike-air-presto-4d-brown-pink-footc">nike air presto 4d brown pink</a> <a href="http://www.mesassy.com/all-black-nike-air-huarache-mens-skox">all black nike air huarache mens</a>
gollevo http://www.gollevo.com/
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 05:23 ق.ظ
<a href="http://www.eskortpu.com/air-jordan-1-mid-gray-skoa">air jordan 1 mid gray</a> <a href="http://www.instabuttons.com/adidas-cc-ride-m-kids-shoes-brown-gold-runningd">adidas cc ride m kids shoes brown gold</a> <a href="http://www.iammember.com/jordan-11-low-red-white-runningf">jordan 11 low red white</a> <a href="http://www.ugurcafe.com/how-to-make-a-baby-hat-with-yarn-hair-hatb">how to make a baby hat with yarn hair</a> <a href="http://www.serigamp.com/zoom-kobe-9-gold-red-black-white-trainersg">zoom kobe 9 gold red black white</a> <a href="http://www.cityfalg.com/new-prada-purse-pradar">new prada purse</a>
lingatext http://www.lingatext.com/
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 04:00 ب.ظ
<a href="http://www.estadologico.net/nike-air-griffey-max-1-dark-bl%C3%A5-hvid-schuhed">nike air griffey max 1 dark bl氓 hvid</a> <a href="http://www.exploretalkingstick.net/femmes-nike-roshe-run-high-marron-butye">femmes nike roshe run high marron</a> <a href="http://www.expresswelding.net/asics-gel-lyte-v-cortuttio-nero-obuvd">asics gel lyte v cortuttio nero</a> <a href="http://www.faithandprosperity.net/nike-air-huarache-run-ultra-midnight-marinen-obuvg">nike air huarache run ultra midnight marinen</a> <a href="http://www.fauconneriemarche.net/air-jordan-1-retro-tout-blanc-schuhef">air jordan 1 retro tout blanc</a> <a href="http://www.fernandfeather.net/air-max-90-herren-grau-obuve">air max 90 herren grau</a>
[url=http://www.hundsport.net/]hundsport[/url]
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 04:00 ب.ظ
<a href="http://www.vorax.net/adidas-tubular-runner-plata-negro-kurpesf">adidas tubular runner plata negro</a> <a href="http://www.vxrdriversclub.net/nike-kobe-9-mid-p%C3%BArpura-blanco-schuhea">nike kobe 9 mid p煤rpura blanco</a> <a href="http://www.wangentreppe.net/jordan-5-svart-grape-gs-for-salg-butyf">jordan 5 svart grape gs for salg</a> <a href="http://www.wasserijkorsow.net/nike-free-run-2-anthracite-schwarz-forest-kurpesc">nike free run 2 anthracite schwarz forest</a> <a href="http://www.webstudioseattle.net/hommes-nike-shox-deliver-violet-noir-butya">hommes nike shox deliver violet noir</a> <a href="http://www.weddingstogokeywest.net/nike-flyknit-air-max-vendita-guide-schuheg">nike flyknit air max vendita guide</a>
[url=http://www.soulmateunlimited.net/]soulmateunlimited[/url]
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 04:00 ب.ظ
<a href="http://www.poeticfaith.net/yeezy-boost-950-gr%C3%BCn-wei%C3%9F-chaussuresa">yeezy boost 950 gr眉n wei脽</a> <a href="http://www.poundstone.net/nike-mercurial-victory-tl-wei%C3%9F-obuva">nike mercurial victory tl wei脽</a> <a href="http://www.powersoak.net/nike-cortez-nm-qs-blanco-gym-rojo-butyc">nike cortez nm qs blanco gym rojo</a> <a href="http://www.prepechal.net/nike-flyknit-trainer-glow-blu-eyes-scarpeb">nike flyknit trainer glow blu eyes</a> <a href="http://www.prettypleaseonline.net/nike-kd-8-high-rosa-himmelblau-kurpesf">nike kd 8 high rosa himmelblau</a> <a href="http://www.productsforhealth.net/air-jordan-super-fly-bl%C3%A5-sort-scarpea">air jordan super fly bl氓 sort</a>
[url=http://www.tmhits.net/]tmhits[/url]
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 03:59 ب.ظ
<a href="http://www.interfaithstewards.net/nike-hyperrev-2016-r%C3%B8d-gr%C3%B8n-schuhed">nike hyperrev 2016 r酶d gr酶n</a> <a href="http://www.inwardoutward.net/air-max-90-essential-triple-bianca-kurpese">air max 90 essential triple bianca</a> <a href="http://www.isabellenhuette.net/nike-air-jordan-retro-11-low-gr%C3%BCn-snake-obuva">nike air jordan retro 11 low gr眉n snake</a> <a href="http://www.jeffersonshine.net/air-jordan-17-argent-gris-obuvf">air jordan 17 argent gris</a> <a href="http://www.jerfsa.net/air-jordan-3-bianca-argento-obuvf">air jordan 3 bianca argento</a> <a href="http://www.jgeinc.net/femmes-air-jordan-retro-3-gris-violet-schuhef">femmes air jordan retro 3 gris violet</a>
[url=http://www.mendiexpo.net/]mendiexpo[/url]
جمعه 6 اردیبهشت 1398 03:18 ق.ظ
ブランド時計コピー、ウブロコピー時計、エルメスコピー、ルイヴィトン財布 コピー、世界一流スーパーコピーを
جمعه 6 اردیبهشت 1398 03:18 ق.ظ
素晴らしいスーパーコピーブランド専門通販店。スーパーコピーブランド時計?スーパーコピーブランド財布
جمعه 6 اردیبهشت 1398 03:18 ق.ظ
シャネル チェーンバックコピー,スーパーコピーシャネルを満載!ブランドコピー財布,ブランドコピー通販,
جمعه 6 اردیبهشت 1398 03:17 ق.ظ
ロレックススーパーコピーN級品,最高級ロレックスコピー通販
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 60
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic