موسیقی کودک گمپ گل
چهارشنبه 4 فروردین 1395 :: نویسنده : محمد آنت
با 5 روش ساده هوش کودک خود را افزایش دهید9هیچ کودک و هیچ والدینی از این که باهوش باشد بدش نمی آید. اما خود کودک نمی تواند به تنهایی توانایی ذهنی خود را شکوفا سازد و نقش والدین در افزایش هوش کودک بسیار مهم است. در این مطلب برای تقویت هوش کودکتان به شما 5 روش بسیار جالب معرفی می کنیم .

 

 
امنیت شالوده یادگیری است

 

مغز همیشه به دنبال امنیت است و اگر احساس امنیت نکند نمی تواند چیزی را یاد بگیرد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به کودک خود احساس امنیت ببخشید.

 

تماس پوست با پوست می تواند به دریافت احساس امنیت در کودک کمک کند. همین طور نگاه چشم در چشم، ماساژ دادن کودک، حرف زدن با و پوشاندن لباس به تن او نیز همین نتیجه را در بر دارند.

 

 

هنگامی که کودک شما تازه متولد شده، شما با بی خوابی در جنگ هستید، از اجتماع دور افتاده اید و وظایف جدیدی روی شانه های شما سنگینی می کند، ایجاد احساس امنیت در کودک بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. اما داشتن یک رابطه قوی با شریک زندگی خود نیز یکی از بهترین راه ها برای دادن احساس امنیت به کودک است.

 

می توانید همه کارهای ریز و درشتی که باید در طول روز انجام شوند را روی کاغذ بنویسید و با همسر خود به توافق برسید که چگونه آنها را میان خود تقسیم و از یکدیگر حمایت کنید.

 

اگر در مقابل کودک خود با هم مشاجره کردید، خیلی نگران نباشید زیرا برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. فقط سعی کنید آشتی خود را نیز در جلوی کودک انجام دهید تا دوباره احساس امنیت را به کودک خود بازگردانید. شاید نوزاد متوجه کلمات شما نشود اما به خوبی می تواند احساساتی که میان شما و همسرتان وجود دارد را درک کند.

 

 

همه روز را با صدای بلند داستان بخوانید

 

کارشناسان تاکید دارند که در طول روز با کودک خود زیاد حرف بزنید. مغز، سیستمی است که همیشه به دنبال الگوها و نمونه محور است. بنابراین، هر چه نمونه های کلامی بیشتری را بشنود، بسیار سریع تر حرف زدن را خواهد آموخت. به همین دلیل، توصیه می شود تا می توانید در طول روز با کودک خود صحبت و برای او داستان بخوانید. اصولا ما همه افکار خود را به زبان نمی آوریم، اما با بیان آنها و تبدیل این اطلاعات به اصوات می توانید باعث افزایش قدرت مغز کودک خود شوید.

 

اگر کودک در سه سالگی بسیار روان و واضح صحبت کند، یعنی حدود یک و نیم برابر بهره هوشی بیشتری نسبت به کودکانی دارد که اینگونه نیستند. همچنین در مدرسه نیز بسیار بهتر از دیگران توان خواندن، هجی کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

چگونه می توان تخم این استعداد کلامی را در مغز کودک خود کاشت؟ سه راه وجود دارد: استفاده از کلمات زیاد، به کاربردن کلمات پیچیده و متنوع و همچنین چگونگی بیان کلمات.

 

وقتی در تمام روز با صدای بلند برای کودکتان داستان بخوانید، ناخودآگاه از انواع مختلف کلمات و واژه ها استفاده می کنید. همچنین، با استفاده از عبارت های توصیفی همچون «ماشین قرمز» یا «چای کاملا تلخ» در واقع به کلماتی که به کودک خود می آموزید، رنگ و بوی جمله می بخشید.

 

لحن صدای شما نیز اهمیت بسیاری دارد. وقتی کلمات خود را می کشید و با لحن بچه گانه با کودک صحبت می کنید، به طور ناخودآگاه به مغز کودک خود کمک می کنید تا زبان را بهتر بیاموزد زیرا می تواند تفاوت بین صداها را تشخیص دهد. لحن بیان کلمات به کودکان کمک می کند تا صداها را از هم تفکیک کنند و تقلید صداهای تیز برای آنها آسان تر است.

 

برخی از والدین چون کودک آنها هیچ صدایی از خود در نمی آورد، بسیار کم با او صحبت می کنند. اما برای خاطر کودکتان هم که شده تا می توانید با او صحبت کنید.

 

 

ارتباط چشمی برقرار کردن

 

از اینکه ساعت ها به طور مداوم به چشمان با نمک کودک خود نگاه کنید، لذت می برید؟ این کار را ادامه دهید. با این کار کمک شایانی به رشد مغز کودک خود می کنید.

 

محققان ثابت کرده اند نوزادان از سه یا چهار ماهگی حالت های مختلف چهره والدین خود را تشخیص می دهند. البته در همین حد باقی نمی مانند. در ۵ ماهگی، می توانند احساسات موجود در چهره فرد غریبه را نیز درک کنند. در ۷ تا ۹ ماهگی می توانند حالت های صورت میمون یا سگ را نیز تشخیص دهند.

 

 

احساس، نخستین چیزی است که کودک به واسطه آن با دیگران ارتباط برقرار می کند. توانایی تشخیص حالت های مختلف چهره اطرافیان، شالوده مهارت های ارتباطی غیر کلامی است. این مهارت کودک را برای کارگروهی بهتر، کمتر مبارزه کردن و ایجاد ارتباطات طولانی تر همچون بزرگسالان پرورش می دهد.

 

 

همیشه در «جعبه» بودن راکاهش دهید

 

کودکان بیشتر زمان خود را داخل «جعبه»های مختلف سپری می کنند. منظور از جعبه، کالسکه، صندلی ماشین و همه مواردی است که حرکات کودک را محدود می کنند.

 

بسیاری از کودکان بیشتر زمان وقت ها درون صندلی ماشین قرار دارند حتی اگر داخل اتومبیل نباشند. درست است که امنیت حرف اول را می زند، اما بهتر است تا حد امکان زمان محدود کردن حرکت کودک را کاهش دهید.

 

چرا؟ زیرا کودک باید بتواند به طور آزادانه به محرک های اطراف خود پاسخ دهد. برای این منظور نیز نیاز دارد تا آزادانه حرکت کند و جلو، پشت و اطراف آنها برود. آنها باید نشانه های مختلف در جلوی چشم و گوش خود و همچنین مواردی که باعث تحریک آنها شده است را دنبال کنند.

 

این نخستین مرحله از پرورش سیستم توجه و حواس جمعی کودک است. این کار، پایه گذار تمرکز و توجه کودک در دیگر مراحل زندگی است.

 

 

اشاره با انگشتان

 

تحقیقات ثابت کرده اند، اشاره کردن به اشیا هنگام بیان نام آنها باعث رشد سریع تر مهارت های کلامی در کودکان می شود.

 

در ابتدا، هنگامی که شما به چیزی اشاره می کنید، ممکن است کودک به شما نگاه کند. وقتی کمی بزرگ تر شد، احتمالا به انگشت اشاره شما هم نگاه خواهند کرد. در حدود ۹ ماهگی، بیشتر کودکان می آموزند که باید به نقطه ای نگاه کنند که شما اشاره می کنید.

 

 

 

در سن ۹ یا ده ماهگی، کودکان وسایل و اشیا را برای شما می آورند. این همکاری و تعامل دوطرفه را «توجه متقابل» می نامند. به این معنا که کودک می آموزد تا خارج از محدود ارتباطی شما دو نفر، در مورد چیزی یا کسی با شما ارتباط برقرار کند.

 

والدین چگونه این مهارت را پرورش می دهند؟ سعی کنید به طور مداوم به اشیا مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. شاید کودک کلمات شما را درک نکند اما به تدریج، ارتباط شما با او مختلط تر خواهد شد. یعنی غیر شما دو نفر مسایل دیگری نیز در این ارتباط دخیل خواهند بود.

 

به طور مثال، می توانید به باغ وحش بروید یا از باغ وحش های اسباب بازی استفاده کنید، به حیوانات مختلف اشاره کنید و در مورد آنها توضیح دهید. با این کار، رابطه اجتماعی کودک، قدرت تشخیص و درک او و مهارت های زبانی اش را پرورش خواهید داد.

نوع مطلب : روانشناسی کودک، راه های پرورش خلاقیت در کودکان، 
برچسب ها : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
لینک های مرتبط : راه های داشتن کودک باهوش، باهوش کردن کودک، ارتباط چشمی برقرار کردن، موسیقی کودک گمپ گلا، هوش کودک خود را افزایش دهید،
چهارشنبه 25 دی 1398 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.juliegranahan.com/vestidos-florales-de-primavera-y-verano-dresse">vestidos florales de primavera y verano</a> <a href="http://www.kailuahotel.com/mizuno-soccers-zapatos-plata-cielo-azul-footi">mizuno soccers zapatos plata cielo azul</a> <a href="http://www.boardbehavior.com/adidas-zx-700-ice-gris-eyes-butyg">adidas zx 700 ice gris eyes</a> <a href="http://www.rentalsmm.com/parajumpers-coat-pent-new-style-parajumpersb">parajumpers coat pent new style</a> <a href="http://www.litugomez.com/canada-goose-chateau-parka-grau-yoga-canadagooseb">canada goose chateau parka grau yoga</a> <a href="http://www.lesperruques.com/nike-flyknit-racer-legion-blau-heron-kurpesk">nike flyknit racer legion blau heron</a>
supremeohd http://www.supremeohd.com/
چهارشنبه 25 دی 1398 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.sinfoniamktg.com/new-balance-750v3-chaussuresb">new balance 750v3</a> <a href="http://www.mrshoover.com/nike-air-max-thea-kvinders-outfit-zapatosj">nike air max thea kvinders outfit</a> <a href="http://www.valomak.com/nike-classic-cortez-nylon-glowing-star-dark-blu-rosso-obuvf">nike classic cortez nylon glowing star dark blu rosso</a> <a href="http://www.inklinktatoo.com/pandora-crystal-charm-addict-pandoraj">pandora crystal charm addict</a> <a href="http://www.adracingworld.com/barn-adidas-light-up-sko-oransje-gr%C3%B8nn-trainersd">barn adidas light up sko oransje gr酶nn</a> <a href="http://www.tentoledo.com/nike-air-jordan-6-schwarz-friday-chaussuresm">nike air jordan 6 schwarz friday</a>
poliwalks http://www.poliwalks.com/
چهارشنبه 25 دی 1398 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.xzibitmalta.com/nike-kd-8-rosso-blu-zapatosd">nike kd 8 rosso blu</a> <a href="http://www.genericpreset.com/zx-flux-weave-blanc-obuvl">zx flux weave blanc</a> <a href="http://www.bootberlin.com/pandora-winter-charms-kosmetik-yang-pandorad">pandora winter charms kosmetik yang</a> <a href="http://www.diettucson.com/air-jordan-retro-6-svart-volt-trainersi">air jordan retro 6 svart volt</a> <a href="http://www.schockenkatz.com/nike-roshe-rose-bleu-chaussuresg">nike roshe rose bleu</a> <a href="http://www.drrandtherapy.com/ralph-lauren-flag-polo-sort-lilla-poloa">ralph lauren flag polo sort lilla</a>
amuntech http://www.amuntech.com/
چهارشنبه 25 دی 1398 07:03 ق.ظ
<a href="http://www.scrgruppen.com/nike-air-max-90-grigio-cortuttio-trainers-footc">nike air max 90 grigio cortuttio trainers</a> <a href="http://www.jklindfors.com/nike-roshe-run-custom-designs-for-salg-butym">nike roshe run custom designs for salg</a> <a href="http://www.lorenaflowers.com/parajumpers-vest-buckles-on-clothes-parajumpersb">parajumpers vest buckles on clothes</a> <a href="http://www.suppersu.com/canada-goose-hybridge-jacket-price-clipped-yet-canadagooseb">canada goose hybridge jacket price clipped yet</a> <a href="http://www.riverfresno.com/nike-sko-free-run-3-kurpese">nike sko free run 3</a> <a href="http://www.blecamerica.com/pandora-rings-knot-fleece-pandoral">pandora rings knot fleece</a>
okcintergroup http://www.okcintergroup.com/
دوشنبه 23 دی 1398 08:57 ب.ظ
I enjoy all your posts. You’ve done really good job
دوشنبه 23 دی 1398 02:02 ب.ظ
<a href="http://www.flophappys.com/kyrie-irving-shoes-ebay-sneakeru">kyrie irving shoes ebay</a> <a href="http://www.bigfacekabob.com/oo9269-sunglassess">oo9269</a> <a href="http://www.lariocenter.com/adidas-adizero-xt-boost-trail-schuhet">adidas adizero xt boost trail</a> <a href="http://www.blineblends.com/zara-kleider-wei%C3%9F-kleiderq">zara kleider wei脽</a> <a href="http://www.araucoblog.com/stetson-4x-beaver-capq">stetson 4x beaver</a> <a href="http://www.ertmsales.com/scarpe-easy-boost-scarpeo">scarpe easy boost</a>
goswissdrive http://www.goswissdrive.com/
دوشنبه 23 دی 1398 10:09 ق.ظ
...Nice
جمعه 20 دی 1398 02:27 ق.ظ
<a href="http://www.oklathunder.com/kyrie-2-venta-schedule-zapatosd">kyrie 2 venta schedule</a> <a href="http://www.raleighstyle.com/air-jordan-4-cool-grigio-anthracite-obuvl">air jordan 4 cool grigio anthracite</a> <a href="http://www.bodyartexpos.com/pandora-red-dangle-heart-charm-instructions-pandorad">pandora red dangle heart charm instructions</a> <a href="http://www.lovelacey.com/aidas-boost-clima-chill-bl%C3%A5-svart-trainersi">aidas boost clima chill bl氓 svart</a> <a href="http://www.billkace.com/adidas-zx-750-gituttio-blu-yeti-chaussuresg">adidas zx 750 gituttio blu yeti</a> <a href="http://www.iwantavenue.com/ralph-lauren-rugby-shirt-vintage-kitchen-poloa">ralph lauren rugby shirt vintage kitchen</a>
energyhotshot http://www.energyhotshot.com/
چهارشنبه 18 دی 1398 11:36 ب.ظ
<a href="http://www.guamemployers.com/sandali-neri-cerimonia-stivaliv">sandali neri cerimonia</a> <a href="http://www.dasadaflower.com/chaussure-montagne-enfant-bottey">chaussure montagne enfant</a> <a href="http://www.elavista.com/scarpe-fucsia-con-tacco-stivalis">scarpe fucsia con tacco</a> <a href="http://www.drpaulfinger.com/chaussures-pieds-fins-et-sensibles-bottep">chaussures pieds fins et sensibles</a> <a href="http://www.theresabowl.com/escarpines-surf-decathlon-botaw">escarpines surf decathlon</a> <a href="http://www.sdrarchitects.com/eobuwie-trampki-guess-tenisp">eobuwie trampki guess</a>
visualperez http://www.visualperez.com/
دوشنبه 16 دی 1398 01:13 ب.ظ
It's very straightforward to find out any topic on net as compared to textbooks, as I found this paragraph at this website.
دوشنبه 16 دی 1398 05:24 ق.ظ
<a href="http://www.benchconsult.com/who-sells-canada-goose-jackets-in-calgary-canadagooser">who sells canada goose jackets in calgary</a> <a href="http://www.cocoadancer.com/tory-burch-summer-flats-toryburchr">tory burch summer flats</a> <a href="http://www.jishnuguha.com/nike-air-force-1-mid-07-cuir-noir-obuvc">nike air force 1 mid 07 cuir noir</a> <a href="http://www.pcforecasting.com/hermes-lindy-30-review-hermesr">hermes lindy 30 review</a> <a href="http://www.sandeneuhofer.com/dam%C3%A4nner-nike-free-run-4.0-v3-lila-wei%C3%9F-scarped">dam盲nner nike free run 4.0 v3 lila wei脽</a> <a href="http://www.servicioswom.com/air-jordan-5-retro-og-mettuttiic-argento-coins-butye">air jordan 5 retro og mettuttiic argento coins</a>
rlhomestaging http://www.rlhomestaging.com/
دوشنبه 16 دی 1398 05:24 ق.ظ
<a href="http://www.annanilsen.com/nike-free-5.0-sort-bl%C3%A5-gr%C3%B8n-scarped">nike free 5.0 sort bl氓 gr酶n</a> <a href="http://www.beaudoutjoel.com/adidas-yeezy-boost-350-pirate-noir-dot-butyf">adidas yeezy boost 350 pirate noir dot</a> <a href="http://www.luisplasencia.com/burberry-check-merino-wool-scarf-scarfr">burberry check merino wool scarf</a> <a href="http://www.milliemummery.com/air-max-2015-gr%C3%B8nn-mustang-schuhec">air max 2015 gr酶nn mustang</a> <a href="http://www.perokokbijak.com/polo-ralph-lauren-herre-big-pony-hoodie-polow">polo ralph lauren herre big pony hoodie</a> <a href="http://www.todayjosh.com/nike-foamposite-original-all-blue-runninge">nike foamposite original all blue</a>
ochula http://www.ochula.com/
دوشنبه 16 دی 1398 05:24 ق.ظ
<a href="http://www.erickasouza.com/uggs-bailey-button-bow-mini-cabs-uggsa">uggs bailey button bow mini cabs</a> <a href="http://www.extrasklepik.com/womens-ferragamo-belt-sizing-belte">womens ferragamo belt sizing</a> <a href="http://www.psychedelicsf.com/burberry-webster-belt-beltr">burberry webster belt</a> <a href="http://www.sncforyou.com/red-mens-nike-shox-r4-shoes-foote">red mens nike shox r4 shoes</a> <a href="http://www.allefuerbeate.com/white-leather-converse-shoesz">white leather converse</a> <a href="http://www.djdiscgolf.com/ralph-lauren-shirts-kaki-marine-polow">ralph lauren shirts kaki marine</a>
gypsandco http://www.gypsandco.com/
یکشنبه 15 دی 1398 11:04 ب.ظ
<a href="http://www.jewishmidtown.com/scarpe-estive-zeppa-stivalis">scarpe estive zeppa</a> <a href="http://www.bikebrites.com/sandales-tropeziennes-marron-bottep">sandales tropeziennes marron</a> <a href="http://www.boomerangbin.com/las-botas-de-lluvia-sirve-para-la-nieve-botaw">las botas de lluvia sirve para la nieve</a> <a href="http://www.communitydg.com/klapki-pepco-tenisp">klapki pepco</a> <a href="http://www.flyertracking.com/chaussures-carre-senart-bottep">chaussures carre senart</a> <a href="http://www.miketonight.com/perlen-boots-deichmann-stiefels">perlen boots deichmann</a>
[url=http://www.allboundsales.com/]allboundsales[/url]
یکشنبه 15 دی 1398 11:03 ب.ظ
<a href="http://www.trevienergy.com/chaussure-boots-femme-botter">chaussure boots femme</a> <a href="http://www.orthobooko.com/botte-ski-decathlon-bottes">botte ski decathlon</a> <a href="http://www.peteherrick.com/sandales-medicales-pour-femmes-bottex">sandales medicales pour femmes</a> <a href="http://www.sbcontacts.com/kapcie-befado-dla-ch%C5%82opca-teniss">kapcie befado dla ch艂opca</a> <a href="http://www.crystalyz.com/tenis-beige-botas">tenis beige</a> <a href="http://www.sadewellness.com/mokasyny-szczeci%C5%84skie-tenisy">mokasyny szczeci艅skie</a>
[url=http://www.brayoandp.com/]brayoandp[/url]
یکشنبه 15 دی 1398 09:12 ق.ظ
<a href="http://www.caridadysalud.com/adidas-nizza-x-donald-glover-shoesq">adidas nizza x donald glover</a> <a href="http://www.jianxunstone.com/scarponi-alpinismo-uomo-stivalip">scarponi alpinismo uomo</a> <a href="http://www.ashleythepope.com/supreme-bucket-hat-red-capp">supreme bucket hat red</a> <a href="http://www.iglikamateeva.com/sudadera-jordan-foot-locker-chandalo">sudadera jordan foot locker</a> <a href="http://www.websporlive.com/seven-dwarf-shoe-covers-bootsy">seven dwarf shoe covers</a> <a href="http://www.krakhausjerky.com/nike-racerback-top-shirtu">nike racerback top</a>
felixhuber http://www.felixhuber.com/
یکشنبه 15 دی 1398 09:12 ق.ظ
<a href="http://www.orionreisen.com/new-balance-247-prix-france-chaussuresq">new balance 247 prix france</a> <a href="http://www.tzpbharat.com/crossfit-capri-leggings-shirtw">crossfit capri leggings</a> <a href="http://www.nickrileyband.com/ralph-lauren-winter-stadium-collection-polop">ralph lauren winter stadium collection</a> <a href="http://www.ayudasolar.com/sandalias-2018-bajas-botas">sandalias 2018 bajas</a> <a href="http://www.bebethreads.com/tenis-puma-hombre-grises-zapatosw">tenis puma hombre grises</a> <a href="http://www.mfrbusiness.com/adiletten-gr%C3%B6%C3%9Fe-5-schuhes">adiletten gr枚脽e 5</a>
isiptea http://www.isiptea.com/
یکشنبه 15 دی 1398 09:12 ق.ظ
<a href="http://www.macabredolls.com/nike-college-spotlight-pullover-hoodie-shirts">nike college spotlight pullover hoodie</a> <a href="http://www.acartgroup.com/zaino-moleskine-classic-borset">zaino moleskine classic</a> <a href="http://www.bookingstays.com/jogginghose-adidas-herren-hoseq">jogginghose adidas herren</a> <a href="http://www.bonamigifts.com/ua-rival-fleece-pants-shirto">ua rival fleece pants</a> <a href="http://www.cipamfylin.com/nba-indiana-pacers-jersey-nflp">nba indiana pacers jersey</a> <a href="http://www.molidequart.com/navy-strapless-dress-dressy">navy strapless dress</a>
kirsctorent http://www.kirsctorent.com/
یکشنبه 15 دی 1398 09:11 ق.ظ
<a href="http://www.gyrlawyers.com/zapatillas-de-verano-hombre-botas">zapatillas de verano hombre</a> <a href="http://www.calaace.com/zapatillas-nike-34-zapatosw">zapatillas nike 34</a> <a href="http://www.hookupmyride.com/zx-flux-40-2-3-schuhes">zx flux 40 2 3</a> <a href="http://www.uhipsik.com/puma-fu%C3%9Fballschuhe-evopower-1.3-lth-fg-schuheu">puma fu脽ballschuhe evopower 1.3 lth fg</a> <a href="http://www.mauinokaoimag.com/zapatillas-adidas-ni%C3%B1a-zalando-zapatosr">zapatillas adidas ni帽a zalando</a> <a href="http://www.finobserver.com/botas-de-mujer-pull-and-bear-botaz">botas de mujer pull and bear</a>
clicetpack http://www.clicetpack.com/
یکشنبه 15 دی 1398 01:38 ق.ظ
<a href="http://www.xzibitmalta.com/parajumpers-denali-jakke-ops-parajumpersa">parajumpers denali jakke ops</a> <a href="http://www.genericpreset.com/moncler-down-jacket-hymalay-uk-monclera">moncler down jacket hymalay uk</a> <a href="http://www.bootberlin.com/herren-zx-700-schuhe-chaussuresb">herren zx 700 schuhe</a> <a href="http://www.diettucson.com/air-jordan-retro-5-kvinners-s%C3%B8lv-rosa-zapatosj">air jordan retro 5 kvinners s酶lv rosa</a> <a href="http://www.schockenkatz.com/adidas-ultra-boost-royal-azul-obuvf">adidas ultra boost royal azul</a> <a href="http://www.drrandtherapy.com/pandora-jewelry-at-disney-springs-pandoraj">pandora jewelry at disney springs</a>
roywilhite http://www.roywilhite.com/
یکشنبه 15 دی 1398 01:37 ق.ظ
<a href="http://www.munchpartners.com/pandora-beads-sports-katz-pandorad">pandora beads sports katz</a> <a href="http://www.mdieight.com/air-jordan6-grigio-gituttio-trainersi">air jordan6 grigio gituttio</a> <a href="http://www.graindescenes.com/nike-hyperdunk-2010-hombres-rosado-and-negro-basketbtodas-zapato-chaussuresg">nike hyperdunk 2010 hombres rosado and negro basketbtodas zapato</a> <a href="http://www.achataltkirch.com/ralph-lauren-polo-shirts-uk-xl-poloa">ralph lauren polo shirts uk xl</a> <a href="http://www.brianpeiris.com/nike-zoom-pegasus-31-flash-femmes-fonctionnement-chaussures-jordans-scarpee">nike zoom pegasus 31 flash femmes fonctionnement chaussures jordans</a> <a href="http://www.photolacasa.com/blomsterprint-designer-kjole-dresse">blomsterprint designer kjole</a>
apcroadlink http://www.apcroadlink.com/
شنبه 14 دی 1398 02:08 ب.ظ
<a href="http://www.sorciersmtl.com/adidas-gazelle-weinrot-damen-schuheo">adidas gazelle weinrot damen</a> <a href="http://www.cookimports.com/nike-free-2013-mens-schuhey">nike free 2013 mens</a> <a href="http://www.ozarus.com/janoski-burdeos-zapatosr">janoski burdeos</a> <a href="http://www.drbawafl.com/zapatillas-de-triatlon-ciclismo-botaz">zapatillas de triatlon ciclismo</a> <a href="http://www.payasystemco.com/kyrie-4-volt-shoesq">kyrie 4 volt</a> <a href="http://www.nidacourse.com/zalando-nero-giardini-stivali-stivalip">zalando nero giardini stivali</a>
doctorality http://www.doctorality.com/
شنبه 14 دی 1398 02:07 ب.ظ
<a href="http://www.wmkiwanis.com/mens-fisherman-cap-capp">mens fisherman cap</a> <a href="http://www.ourkidsgalaxy.com/jordan-para-ni%C3%B1os-precios-chandalo">jordan para ni帽os precios</a> <a href="http://www.speedkuji.com/anna-leopard-shoes-bootsy">anna leopard shoes</a> <a href="http://www.estausaapply.com/nike-shirt-with-just-do-it-all-over-shirts">nike shirt with just do it all over</a> <a href="http://www.escadamyob.com/pochette-patrizia-pepe-argento-borsep">pochette patrizia pepe argento</a> <a href="http://www.bestofaacc.com/dfb-hose-kinder-hoseq">dfb hose kinder</a>
downloadmen http://www.downloadmen.com/
شنبه 14 دی 1398 02:06 ب.ظ
<a href="http://www.donatetotell.com/botas-militares-hombre-botas">botas militares hombre</a> <a href="http://www.proaudioteam.com/el-nuevo-botin-de-cr7-zapatosw">el nuevo botin de cr7</a> <a href="http://www.sumusbla.com/air-max-95-sneakerboot-waterproof-schuhes">air max 95 sneakerboot waterproof</a> <a href="http://www.lyntonhomes.com/asics-damen-gel-fujitrabuco-6-g-tx-traillaufschuhe-schuheu">asics damen gel fujitrabuco 6 g tx traillaufschuhe</a> <a href="http://www.pazooinc.com/new-balance-1300-hombre-zapatosr">new balance 1300 hombre</a> <a href="http://www.boropreorders.com/zapatos-tacon-hm-botaz">zapatos tacon hm</a>
adjassociats http://www.adjassociats.com/
جمعه 13 دی 1398 02:35 ق.ظ
Nice answer back in return of this issue
with genuine arguments and telling the whole thing regarding that.
دوشنبه 9 دی 1398 04:24 ب.ظ
bookmarked!!, I love your web site!
شنبه 7 دی 1398 05:16 ب.ظ
<a href="http://www.boscopy.com/louboutin-daffodile-strass-pumps-near-me-louboutine">louboutin daffodile strass pumps near me</a> <a href="http://www.azyachten.com/hermes-bag-outlet-timer-hermesc">hermes bag outlet timer</a> <a href="http://www.agencysync.com/nike-air-max-90-kpu-bleu-orange-footg">nike air max 90 kpu bleu orange</a> <a href="http://www.plushthreads.com/parajumpers-coyote-express-care-parajumpersa">parajumpers coyote express care</a> <a href="http://www.bateslzw.com/moncler-puffer-coat-womens-day-monclera">moncler puffer coat womens day</a> <a href="http://www.countryabbey.com/jordan-1-azul-retro-chaussuresb">jordan 1 azul retro</a>
smartervin http://www.smartervin.com/
سه شنبه 3 دی 1398 02:49 ب.ظ
Hello there, You have done an excellent job. I'll definitely digg it and personally recommend to my friends. I'm sure they'll be benefited from this site.
جمعه 29 آذر 1398 05:44 ق.ظ
<a href="http://www.blackpointcpk.com/nike-mercurialx-finale-grigio-oro-obuve">nike mercurialx finale grigio oro</a> <a href="http://www.tntkibris.com/parajumpers-coyote-jacket-jack-parajumpersd">parajumpers coyote jacket jack</a> <a href="http://www.duponttesoro.com/oakley-gascan-sunglasses-nyc-housing-sunglassesd">oakley gascan sunglasses nyc housing</a> <a href="http://www.cameroncurran.com/north-face-hyvent-womens-rain-jacket-northfacec">north face hyvent womens rain jacket</a> <a href="http://www.cafedegino.com/a-buon-mercato-nike-free-7.0-femminile-bianca-runninga">a buon mercato nike free 7.0 femminile bianca</a> <a href="http://www.fotoversorger.com/nike-roshe-one-roshe-run-skos">nike roshe one roshe run</a>
cockaweek http://www.cockaweek.com/
جمعه 29 آذر 1398 05:44 ق.ظ
<a href="http://www.fintecsales.com/burberry-scarf-alternative-healthcare-scarfb">burberry scarf alternative healthcare</a> <a href="http://www.weisseditions.com/nike-air-max-tn-trainers-for-sale-runningd">nike air max tn trainers for sale</a> <a href="http://www.yanginmalzeme.com/coach-legacy-flight-bag-crossbody-in-leather-couches-coachg">coach legacy flight bag crossbody in leather couches</a> <a href="http://www.ascautoparts.com/mackage-micah-coat-mackager">mackage micah coat</a> <a href="http://www.metinmilli.com/floral-dresses-for-women-plus-size-dressh">floral dresses for women plus size</a> <a href="http://www.monolitcenter.com/air-jordan-28-blanc-bamboo-chaussuresc">air jordan 28 blanc bamboo</a>
oregoncuisine http://www.oregoncuisine.com/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو