تبلیغات
موسیقی کودک گمپ گل - عوامل تاثیرگذار بر بزهکاری در خردسالان
 
موسیقی کودک گمپ گلعوامل تاثیرگذار بر بزهکاری در خردسالان


kid-in-cuffs

علت مهم بزهکاری اطفال چیست چه عواملی در بزهکاری در این سنین تاثیرگذارند و موجب اسیب زدن به جامعه می شوند این رده سنی بسیار حساس و آسیب پذیر است و می تواند در تعیین سرنوشت کودکان بسیار پرنقش باشد

رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا در برنامه “گفت‌وگوی اجتماعی در خصوص فرایند دادرسی اطفال گفت: در این خصوص باید علل عمده بزهکاری اطفال را باید بشناسیم تا برای آنها راهکار ارائه دهیم. دوم باید آنها را دسته بندی کنیم؛ یک دسته عوامل روانی و عاطفی هستند که باعث بزهکاری می شوند و دسته دوم عوامل اجتماعی و اقتصادی هستند.

 “گفت‌وگوی اجتماعی” با موضوع پلیس کودکان و نوجوانان و با حضور دکتر مهدی عابدی محقق مطالعات خانواده و سرگرد محمد نجم رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا و کارشناس ارشد حقوق روانه آنتن شد.
سرگرد محمد نجم در خصوص تشکیل پلیس کودکان و نوجوانان گفت: مبنای تشکیل این پلیس ماده 31 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 92 است که از ابتدای تیر ماه سال جاری اجرا شده است.
وی با اشاره به سن کودکی به تاریخه ای از متون بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: در اسناد بین المللی دو دسته اسناد وجود دارند؛ اسناد الزام آور و دسته اسناد ارشادی. در میثاق نامه بین المللی حقوق مدنی و سیاسی از سن مسئولیت برای افراد سخن نگفته است، اما در ماده 6 آن یک نکته وجود دارد؛ صدور حکم اعدام و حبس ابد برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.
وی به کنوانسیون 1989 حقوق کودک اشاره کرد و اظهار داشت: این کنوانسیون صراحتا سن کودک را تعریف کرد. در ماده یک آن اعلام شد، افراد انسانی زیر 18 سال کودک محسوب می شوند مگر اینکه طبق قانون قابل اجرای داخلی سن بلوغ کمتر تشخیص داده شود. لازم به ذکر است این کنوانسیون جزء اسناد الزام آور است که ایران در سال 1372 آن را پذیرفته است.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا به قوانین داخلی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: سابقاً در ماده 49 قانون مجازات اسلامی اظهار می داشت که افراد در صورت ارتکاب جرم مبرا از مسئولیت کیفری هستند و تربیت آنان با نظر دادگاه بر عهده سرپرست اطفال و یا کانون اصلاح و تربیت است.
این کارشناس ارشد حقوق با بیان اینکه بر اساس قانون فوق الذکر سن بلوغ برای دختران و پسران به ترتیب 9 و 15 سال قمری است، گفت: در حقیقت این سنین را برای دختران و پسران مبنای مسئولیت کیفری قرار داده است.
وی به اشکال این ماده قانونی اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل اینجا است که بین 9 و 15 سال تا سن 18 سالگی فرد چه تکلیفی دارد؟ اگر کسی که مثلا 16 ساله است و مرتکب جرمی می شد، آیا مسئولیت کیفری برای او تعریف می شود یا خیر؟ این در حالی است که در قانون مدنی سن رشد را 18 سال تشخیص داده است.
سرگرد نجم با بیان اینکه در قانون آئین دادرسی کیفری جدید این ابهام برطرف شده است، افزود: در این قانون به قواعد بین المللی رجوع شده است و سن 18 سال برای مرز کودکی پذیرفته است و کودکانی که زیر این سن مرتکب جرمی شوند، فاقد مسئولیت کیفری است.
دکتر  عابدی با بیان اینکه حدود 18 سال است که حقوق کودک مهمتر شده است، اظهار داشت: کودکان بعد از جنگ جهانی دوم خیلی آسیب دیده اند و این باعث شد، بیشتر دیده شوند.
 حضور زنان در عرصه های اجتماعی را دلیل دیگری برای مهمتر شدن کودکان عنوان کرد و گفت: از سال 1960 به بعد که زنان در عرصه های اجتماعی خصوصاً فرصت های شغلی دیده شدند، کودکان در منزل تنها ماندند و بانوانی که در عرصه های اشتغال وارد می شدند، همراه با کودک می آمدند و به این شکل کودک را در سطح جامعه مطرح کردند.
این محقق مطالعات خانواده افزود: رشد دولت های رفاه که کودک برای ایشان جایگاه خاصی داشت، نیز در این موضوع اهمیت ویژه ای داشت. از همه اینها مهمتر، نرخ پایین زاد و ولد و افزایش خدمات بهداشتی و همچنین پایین رفتن نرخ مرگ و میر باعث شد، کودکان کمیاب تر و در نتیجه در جامعه پر رنگ تر شوند و به عنوان یک قشر به آنها نگاه شود.
عابدی خاطرنشان کرد: وضعیت ذکر شده باعث شد، پدیده فرزندسالاری در کلیه نقاط دنیا تبدیل به پدیده ای شود که بسیار در ساختار اجتماعی تعیین کننده باشد. در کشور خودمان نیز فرزندان اصل سرنوشت ما را تشکیل می دهند.
این محقق حوزه خانواده با اشاره به اینکه در دیدگاه سنتی به دوران کودکی اهمیت زیادی داده نمی شد، عنوان داشت: دیدگاه سنتی دوران کودکی را دوره انتقال می دانست که همیشه سعی داشت این دوران را کوتاه کند و حتی از بین ببرد. وقتی پای حرف پدر بزرگ هایمان می نشینیم، می بینیم به محض اینکه کودک توانایی فیزیکی به دست می آورد، بلافاصله تبدیل به نیروی مولد می شد و بزرگسال محسوب می شد.

وی  اظهار داشت: این عامل شامل هشت مولفه است که عبارت است از؛ فقر عاطفی، ناکامی، حساسیت، تجربه های دوران کودکی، احساس نا امنی، پرخاشگری، خودنمایی و عدم درک و شناخت توانایی دیگران. این مولفه ها از نظر روحی و روانی علل عمده بزهکاری نوجوانان و کودکان ما را تشکیل می دهند.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا درباره عوامل اقتصادی و اجتماعی بیان داشت: فقر اقتصادی، محیط فرهنگی، نابرابری اجتماعی، زندگی در محل های جرم خیز، خانواده های گسسته، معاشرت با دوستان و همسران ناباب، بیکاری، عدم تخصص و مهاجرت هشت مولفه اقتصادی و اجتماعی هستند که باعث بیکاری می شوند.
رادیو گفت‌وگو

نوع مطلب : روانشناسی کودک، 
برچسب ها : بزهکاری کودکان، روانشناسی بزهکاری جوانان، علت بزهکاری کودکان، موسیقی کودک گمپ گل، راه های پرورش خلاقیت در کودکان،
لینک های مرتبط : موسیقی کودک گمپ گل،،
شنبه 3 فروردین 1398 10:04 ق.ظ
<a href="http://www.betascgx.com/mackage-handbag-hooks-tickets-mackagec">mackage handbag hooks tickets</a> <a href="http://www.hobbyfreaks.com/women-north-face-packable-jacket-northfaced">women north face packable jacket</a> <a href="http://www.ruoiled.com/prada-loafers-sale-pradar">prada loafers sale</a> <a href="http://www.zanascuisine.com/adidas-ultra-boost-3.0-all-black-skos">adidas ultra boost 3.0 all black</a> <a href="http://www.puyichinese.com/limited-kevin-williams-youth-jersey-new-orleans-saints-93-road-white-nflf">limited kevin williams youth jersey new orleans saints 93 road white</a> <a href="http://www.philipelara.com/kyrie-3-red-samurai-armor-skof">kyrie 3 red samurai armor</a>
[url=http://www.servicioswom.com/]servicioswom[/url]
شنبه 3 فروردین 1398 10:04 ق.ظ
<a href="http://www.paulabandura.com/limited-terrance-knighton-washington-redskins-home-jersey-98-burgundy-red-nflc">limited terrance knighton washington redskins home jersey 98 burgundy red</a> <a href="http://www.cartsdk.com/jj-watt-reebok-jersey-nflr">jj watt reebok jersey</a> <a href="http://www.breachurch.com/under-armour-curry-3-herren-gold-footf">under armour curry 3 herren gold</a> <a href="http://www.facommobiles.com/most-popular-prada-sunglasses-pradad">most popular prada sunglasses</a> <a href="http://www.sarkariresurt.com/mulberry-daria-leather-medium-hobo-bag-taupe-mulberrye">mulberry daria leather medium hobo bag taupe</a> <a href="http://www.oriturk.com/adidas-predator-powerswerve-for-sale-sneakerc">adidas predator powerswerve for sale</a>
[url=http://www.fintecsales.com/]fintecsales[/url]
شنبه 3 فروردین 1398 10:03 ق.ظ
<a href="http://www.fintecsales.com/tory-burch-mini-zip-continental-wallet-toryburchr">tory burch mini zip continental wallet</a> <a href="http://www.metinmilli.com/nike-foamposite-wolf-grey-grey-suede-runningb">nike foamposite wolf grey grey suede</a> <a href="http://www.cosonventa.com/mackage-hobo-bag-mackager">mackage hobo bag</a> <a href="http://www.lebosmartlipo.com/michael-kors-backpack-red-green-mkd">michael kors backpack red green</a> <a href="http://www.talentbschool.com/moncler-jackets-sale-canada-winnipeg-monclerf">moncler jackets sale canada winnipeg</a> <a href="http://www.demuslimah.com/discount-ray-ban-clubmaster-sunglasses-sunglassesr">discount ray ban clubmaster sunglasses</a>
[url=http://www.coccodesigns.com/]coccodesigns[/url]
چهارشنبه 29 اسفند 1397 08:13 ب.ظ
<a href="http://www.mynewsoutlet.com/nike-shox-deliver-wei%C3%9F-herren-you-tube-butya">nike shox deliver wei脽 herren you tube</a> <a href="http://www.yudfdgi.com/nike-philadelphia-eagles-25-tommy-mcdonald-green-backer-long-sleeve-t-shirt-nflu">nike philadelphia eagles 25 tommy mcdonald green backer long sleeve t shirt</a> <a href="http://www.djdiscgolf.com/nike-free-rn-university-rosso-island-kurpesb">nike free rn university rosso island</a> <a href="http://www.guesthousesas.com/dam%C3%A4nner-nike-free-4.0-v3-laufen-schuhe-schwarz-schuhec">dam盲nner nike free 4.0 v3 laufen schuhe schwarz</a> <a href="http://www.lindatompkin.com/nike-huarache-utility-for-verkauf-dalleas-schuheg">nike huarache utility for verkauf dalleas</a> <a href="http://www.marilynbos.com/hommes-nike-roshe-run-high-rose-or-kurpesc">hommes nike roshe run high rose or</a>
milliemummery http://www.milliemummery.com/
چهارشنبه 29 اسفند 1397 08:13 ب.ظ
<a href="http://www.niffadvisory.com/nike-dunk-sko-low-kurpesd">nike dunk sko low</a> <a href="http://www.rahsaskatoon.com/hombres-azul-long-sleeve-polo-polow">hombres azul long sleeve polo</a> <a href="http://www.remaxsetitres.com/nike-kobe-10-university-rot-arrow-butyf">nike kobe 10 university rot arrow</a> <a href="http://www.runninbunions.com/ralph-lauren-hoodies-blanco-usa-hombres-polou">ralph lauren hoodies blanco usa hombres</a> <a href="http://www.dinerwaresfv.com/air-jordan-retro-13-kvinners-svart-gull-chaussuresf">air jordan retro 13 kvinners svart gull</a> <a href="http://www.fwmuslims.com/nike-air-force-1-low-premium-denim-blu-scarpef">nike air force 1 low premium denim blu</a>
laraguzova http://www.laraguzova.com/
چهارشنبه 29 اسفند 1397 08:13 ب.ظ
<a href="http://www.evorewards.com/herren-air-max-90-hyperfuse-lila-grau-obuvg">herren air max 90 hyperfuse lila grau</a> <a href="http://www.kfmimarlik.com/adidas-yeezy-750-boost-brun-gul-chaussuresa">adidas yeezy 750 boost brun gul</a> <a href="http://www.larozena.com/adidas-climacool-ride-v-blau-rosa-butya">adidas climacool ride v blau rosa</a> <a href="http://www.lebosmartlipo.com/air-jordan-12-retro-vendita-obuvc">air jordan 12 retro vendita</a> <a href="http://www.mobilsevgili.com/adidas-nmd-runner-hvid-tactile-gr%C3%B8n-roof-scarpea">adidas nmd runner hvid tactile gr酶n roof</a> <a href="http://www.ochapan.com/nike-hyperdunk-schwarz-schwarz-scarpef">nike hyperdunk schwarz schwarz</a>
minsonphoto http://www.minsonphoto.com/
چهارشنبه 29 اسفند 1397 08:12 ب.ظ
<a href="http://www.inboundhead.com/air-jordan-6-infrarot-low-xr-kurpesa">air jordan 6 infrarot low xr</a> <a href="http://www.rxhealthforca.com/air-jordan-10-gr%C3%BCn-lila-kurpesf">air jordan 10 gr眉n lila</a> <a href="http://www.servistylo.com/ralph-lauren-men-sweaters-short-sleeved-polo-mesh-darkblue-polou">ralph lauren men sweaters short sleeved polo mesh darkblue</a> <a href="http://www.wedocounters.com/adidas-superstar-light-azul-stripes-vertical-scarpeb">adidas superstar light azul stripes vertical</a> <a href="http://www.acebelfast.com/nfl-womens-nike-buffalo-bills-28-phillip-gaines-royal-blue-backer-t-shirt-nfls">nfl womens nike buffalo bills 28 phillip gaines royal blue backer t shirt</a> <a href="http://www.airistontili.com/hombres-nike-free-run-4.0-v3-rojo-azul-scarpeg">hombres nike free run 4.0 v3 rojo azul</a>
rankfencing http://www.rankfencing.com/
سه شنبه 28 اسفند 1397 01:29 ب.ظ
<a href="http://www.randygageteam.com/los-angeles-dodgers-new-era-2018-mlb-mothers-day-low-profile-59fifty-cap-hath">los angeles dodgers new era 2018 mlb mothers day low profile 59fifty cap</a> <a href="http://www.newlouisbag.com/precio-de-adidas-projoator-zapatosl">precio de adidas projoator</a> <a href="http://www.thebrandiac.com/adidas-forum-mid-crazy-light-fluorescent-green-white-shoesk">adidas forum mid crazy light fluorescent green white</a> <a href="http://www.isisprojectsa.com/menn-nike-sock-dart-sp-fragmennt-bl%C3%A5-point-obuvi">menn nike sock dart sp fragmennt bl氓 point</a> <a href="http://www.linnwoodpark.com/nike-lebron-soldier-10-hvit-fluorescent-r%C3%B8d-obuvk">nike lebron soldier 10 hvit fluorescent r酶d</a> <a href="http://www.perfecthostia.com/adidas-tubular-runner-west-mesh-svart-obuvi">adidas tubular runner west mesh svart</a>
nike city sandal iii blau orange 24 35 http://www.newliveportal.com/nike-city-sandal-iii-blau-orange-24-35-schuheh
سه شنبه 28 اسفند 1397 01:28 ب.ظ
<a href="http://www.homesbyted.com/vintage-toronto-maple-leafs-hat-hatl">vintage toronto maple leafs hat</a> <a href="http://www.jserrahockey.com/adidas-tubular-runner-noir-and-blanc-chaussuresh">adidas tubular runner noir and blanc</a> <a href="http://www.djibzphoto.com/nike-air-force-1-blanco-gum-zapatosk">nike air force 1 blanco gum</a> <a href="http://www.vfcholdings.com/nike-air-max-thea-premium-black-and-white-shoesj">nike air max thea premium black and white</a> <a href="http://www.biancawalkden.com/san-jose-earthquakes-adidas-mls-bleached-trucker-cap-hath">san jose earthquakes adidas mls bleached trucker cap</a> <a href="http://www.sportinboston.com/nike-air-max-90-gs-hyper-rosado-for-venta-zapatosl">nike air max 90 gs hyper rosado for venta</a>
hot pink converse sneakers http://www.machinband.com/hot-pink-converse-sneakers-shoesj
جمعه 24 اسفند 1397 02:29 ق.ظ
<a href="http://www.joshuaarens.com/white-polo-shirt-with-green-trim-polou">white polo shirt with green trim</a> <a href="http://www.jschwimmermd.com/nike-hypervenom-phelon-rouge-chaussuresa">nike hypervenom phelon rouge</a> <a href="http://www.markedtreear.com/blanc-nike-roshe-noir-tick-schuhed">blanc nike roshe noir tick</a> <a href="http://www.mauigrub.com/air-jordan-11-retro-low-barons-a-buon-mercato-scarpea">air jordan 11 retro low barons a buon mercato</a> <a href="http://www.mgnmilitaria.com/air-jordan-1-retro-mid-legend-blu-kurpesf">air jordan 1 retro mid legend blu</a> <a href="http://www.nanainchief.com/nike-ash-chris-hubbard-backer-nfl-74-cleveland-browns-pullover-hoodie-nflr">nike ash chris hubbard backer nfl 74 cleveland browns pullover hoodie</a>
exomotors http://www.exomotors.com/
جمعه 24 اسفند 1397 02:28 ق.ظ
<a href="http://www.alloweducates.com/nike-air-max-87-sb-gr%C3%A5-s%C3%B8lv-butya">nike air max 87 sb gr氓 s酶lv</a> <a href="http://www.canusapos.com/nike-huarache-ultra-blanc-orange-schuheg">nike huarache ultra blanc orange</a> <a href="http://www.geoffglisson.com/negro-ralph-lauren-negro-watch-pony-zip-hombres-big-hoddie-poloz">negro ralph lauren negro watch pony zip hombres big hoddie</a> <a href="http://www.hitsattitude.com/new-blance-620-enfants-rouge-or-chaussuresa">new blance 620 enfants rouge or</a> <a href="http://www.jpstallard.com/kobe-9-elite-gray-negro-schuhee">kobe 9 elite gray negro</a> <a href="http://www.tomapottery.com/air-jordan-12-pinnacle-oro-value-scarpea">air jordan 12 pinnacle oro value</a>
guntruther http://www.guntruther.com/
جمعه 24 اسفند 1397 02:28 ق.ظ
<a href="http://www.gmanswindle.com/kvinders-air-jordan-retro-8-lilla-sort-butyc">kvinders air jordan retro 8 lilla sort</a> <a href="http://www.gregnovak.com/air-max-thea-schwarz-reflective-obuvg">air max thea schwarz reflective</a> <a href="http://www.izpanno.com/nike-kobe-11-cool-grau-kurpesa">nike kobe 11 cool grau</a> <a href="http://www.nicoleacire.com/jordan-retro-4-blanco-legend-azul-armada-kurpesf">jordan retro 4 blanco legend azul armada</a> <a href="http://www.tustinvillage.com/ralph-lauren-nero-watch-beige-blu-poloz">ralph lauren nero watch beige blu</a> <a href="http://www.wearechicanos.com/femminile-nike-shox-deliver-arancia-rosso-scarpeb">femminile nike shox deliver arancia rosso</a>
callalabaynsw http://www.callalabaynsw.com/
پنجشنبه 23 اسفند 1397 07:16 ق.ظ
<a href="http://www.betascgx.com/burberry-brit-check-belt-beltr">burberry brit check belt</a> <a href="http://www.hobbyfreaks.com/mackage-bag-rubie-2017-mackagee">mackage bag rubie 2017</a> <a href="http://www.ruoiled.com/puma-by-rihanna-creeper-purple-skow">puma by rihanna creeper purple</a> <a href="http://www.zanascuisine.com/marlins-3-adeiny-hechavarria-white-home-stitched-mlb-jersey-nfld">marlins 3 adeiny hechavarria white home stitched mlb jersey</a> <a href="http://www.puyichinese.com/kawhi-leonard-stitched-jersey-nflr">kawhi leonard stitched jersey</a> <a href="http://www.philipelara.com/silver-purple-mens-air-jordan-18-shoes-footf">silver purple mens air jordan 18 shoes</a>
medsydobrasil http://www.medsydobrasil.com/
پنجشنبه 23 اسفند 1397 07:16 ق.ظ
<a href="http://www.paulabandura.com/michael-kors-satchels-skorpios-vienna-wv-mkb">michael kors satchels skorpios vienna wv</a> <a href="http://www.cartsdk.com/moncler-high-collar-puffer-coat-pinterest-accounts-monclerg">moncler high collar puffer coat pinterest accounts</a> <a href="http://www.breachurch.com/ray-ban-rb3025-polarized-sunglassesr">ray ban rb3025 polarized</a> <a href="http://www.facommobiles.com/mulberry-inspired-satchel-paige-mulberryg">mulberry inspired satchel paige</a> <a href="http://www.sarkariresurt.com/nike-air-max-command-men-sneakerg">nike air max command men</a> <a href="http://www.oriturk.com/parajumpers-coat-named-christmas-parajumpersd">parajumpers coat named christmas</a>
treehousecats http://www.treehousecats.com/
پنجشنبه 23 اسفند 1397 07:15 ق.ظ
<a href="http://www.thecancerinfo.com/adidas-zx-flux-collection-2015-skoa">adidas zx flux collection 2015</a> <a href="http://www.lazydesiree.com/why-is-burberry-scarf-so-expensive-scarfr">why is burberry scarf so expensive</a> <a href="http://www.nartaky.com/nike-roshe-run-43-herren-sneakere">nike roshe run 43 herren</a> <a href="http://www.illustrateh.com/jordan-8-green-ray-allen-shoesf">jordan 8 green ray allen</a> <a href="http://www.gotopaycheck.com/ray-ban-jackie-ohh-vs-jackie-ohh-ii-sunglassesr">ray ban jackie ohh vs jackie ohh ii</a> <a href="http://www.gradualdesing.com/ralph-lauren-long-sleeve-plaid-shirt-nz-polof">ralph lauren long sleeve plaid shirt nz</a>
facommobiles http://www.facommobiles.com/
پنجشنبه 23 اسفند 1397 07:15 ق.ظ
<a href="http://www.thecancerinfo.com/womens-black-adidas-superstar-shoes-skow">womens black adidas superstar shoes</a> <a href="http://www.lazydesiree.com/52-elite-patrick-willis-san-francisco-49ers-youth-jersey-vapor-grey-nflg">52 elite patrick willis san francisco 49ers youth jersey vapor grey</a> <a href="http://www.nartaky.com/landon-collins-alabama-jersey-nflr">landon collins alabama jersey</a> <a href="http://www.illustrateh.com/wmns-air-max-1-ultra-essential-coolblue-footf">wmns air max 1 ultra essential coolblue</a> <a href="http://www.gotopaycheck.com/prada-womens-sunglasses-aviator-pradad">prada womens sunglasses aviator</a> <a href="http://www.gradualdesing.com/mulberry-bayswater-crocodile-print-tote-festival-mulberrye">mulberry bayswater crocodile print tote festival</a>
dcrcustoms http://www.dcrcustoms.com/
سه شنبه 21 اسفند 1397 03:16 ق.ظ
<a href="http://www.responsibleny.com/jordan-retro-13-electric-jaune-obuva">jordan retro 13 electric jaune</a> <a href="http://www.seitaitaotao.com/polo-ralph-lauren-classic-fit-big-pony-stripe-polo-amarillo-polox">polo ralph lauren classic fit big pony stripe polo amarillo</a> <a href="http://www.soaringcow.com/nike-zoom-structure-19-dam%C3%A4nner-rot-schuhed">nike zoom structure 19 dam盲nner rot</a> <a href="http://www.toptopprinter.com/salomo-s-lab-xt-brun-bl%C3%A5-scarpec">salomo s lab xt brun bl氓</a> <a href="http://www.etshonline.com/green-bay-packers-ha-ha-clinton-dix-official-nike-navy-blue-elite-women-s-alternate-nfl-jersey-nflx">green bay packers ha ha clinton dix official nike navy blue elite women s alternate nfl jersey</a> <a href="http://www.gracalor.com/nike-austin-johnson-navy-blue-name-number-logo-tennessee-titans-nfl-94-t-shirt-nflz">nike austin johnson navy blue name number logo tennessee titans nfl 94 t shirt</a>
spicesheaven http://www.spicesheaven.com/
سه شنبه 21 اسفند 1397 03:16 ق.ظ
<a href="http://www.gilbertgafah.com/jordan-retro-4-schwarz-blau-and-orange-chaussuresg">jordan retro 4 schwarz blau and orange</a> <a href="http://www.kiligold.com/hombres-nike-roshe-cool-gris-kurpesf">hombres nike roshe cool gris</a> <a href="http://www.maletaboricua.com/air-jordan-retro-17-verde-marr%C3%B3n-obuva">air jordan retro 17 verde marr贸n</a> <a href="http://www.pcwolftech.com/men-ralph-lauren-polo-leather-wash-bag-polot">men ralph lauren polo leather wash bag</a> <a href="http://www.sangcheviet.com/nike-kd-8-korall-schuhed">nike kd 8 korall</a> <a href="http://www.vihjelper.com/nike-air-max-2015-brun-s%C3%B8lv-scarpec">nike air max 2015 brun s酶lv</a>
diypoolpro http://www.diypoolpro.com/
سه شنبه 21 اسفند 1397 03:15 ق.ظ
<a href="http://www.bcashed.com/nike-lebron-14-university-rojo-huarache-obuvc">nike lebron 14 university rojo huarache</a> <a href="http://www.floraanafcheh.com/kvinners-nike-free-tr-flyknit-5.0-rosa-lilla-scarpea">kvinners nike free tr flyknit 5.0 rosa lilla</a> <a href="http://www.kinkfresno.com/maschio-mizuno-wave-creation-13-rosso-arancia-chaussuresg">maschio mizuno wave creation 13 rosso arancia</a> <a href="http://www.modconsol.com/air-max-1-wei%C3%9F-light-magenta-grau-kurpesf">air max 1 wei脽 light magenta grau</a> <a href="http://www.portlandsarl.com/nike-mercurial-vapor-superfly-blu-arancia-obuva">nike mercurial vapor superfly blu arancia</a> <a href="http://www.sandyshands.com/ralph-lauren-flag-polo-khaki-wei%C3%9F-polox">ralph lauren flag polo khaki wei脽</a>
gilbertgafah http://www.gilbertgafah.com/
سه شنبه 21 اسفند 1397 03:15 ق.ظ
<a href="http://www.kbowendesign.com/nike-lunartempo-2-femminile-nero-kurpesa">nike lunartempo 2 femminile nero</a> <a href="http://www.naifenma.com/adidas-porsche-design-iv-or-argent-kurpesf">adidas porsche design iv or argent</a> <a href="http://www.nowosadko.com/ralph-lauren-stripe-polo-bleu-rose-polou">ralph lauren stripe polo bleu rose</a> <a href="http://www.sdsremote.com/adidas-climacool-fresh-ride-hommes-fonctionnement-chaussures-noir-scarpeb">adidas climacool fresh ride hommes fonctionnement chaussures noir</a> <a href="http://www.advitil.com/green-bay-packers-datone-jones-official-nike-navy-blue-game-adult-alternate-nfl-jersey-nfls">green bay packers datone jones official nike navy blue game adult alternate nfl jersey</a> <a href="http://www.cutlaroc.com/adidas-zx-850-laufen-wei%C3%9F-scarpeg">adidas zx 850 laufen wei脽</a>
vegashideas http://www.vegashideas.com/
سه شنبه 21 اسفند 1397 03:15 ق.ظ
<a href="http://www.isiklardamper.com/mujeres-nike-flyknit-lunar-2-rojo-p%C3%BArpura-kurpesg">mujeres nike flyknit lunar 2 rojo p煤rpura</a> <a href="http://www.kalimias.com/nike-cortez-gull-jewelry-obuvb">nike cortez gull jewelry</a> <a href="http://www.leesgoedplus.com/adidas-neo-mesh-noir-baskets-location-butya">adidas neo mesh noir baskets location</a> <a href="http://www.ottomanplaza.com/denver-broncos-demarcus-ware-womens-limited-camo-nike-jersey-94-nfl-2018-salute-to-service-nflu">denver broncos demarcus ware womens limited camo nike jersey 94 nfl 2018 salute to service</a> <a href="http://www.emazoncentral.com/femmes-blanc-nike-shox-with-glitter-swoosh-kurpesb">femmes blanc nike shox with glitter swoosh</a> <a href="http://www.lieupekings.com/nike-air-max-thea-amarillo-verde-schuhec">nike air max thea amarillo verde</a>
unclicprod http://www.unclicprod.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 04:47 ب.ظ
<a href="http://www.mistopup.com/adidas-tubular-radial-nero-and-burgundy-scarpej">adidas tubular radial nero and burgundy</a> <a href="http://www.sporbahispro.com/youth-pittsburgh-penguins-71-evgeni-malkin-alternate-light-blue-nhl-reebok-jersey-nflh">youth pittsburgh penguins 71 evgeni malkin alternate light blue nhl reebok jersey</a> <a href="http://www.kalrakis.com/coach-f26075-mens-west-baseball-bats-chalk-black-leather-backpack-coachh">coach f26075 mens west baseball bats chalk black leather backpack</a> <a href="http://www.xinyudaili.com/nike-air-max-2019-arancia-scarpei">nike air max 2019 arancia</a> <a href="http://www.marieluwasche.com/hommes-nike-air-max-2017-violet-blanc-chaussuresk">hommes nike air max 2017 violet blanc</a> <a href="http://www.ferrepress.com/north-face-gotham-jacket-for-women-northfaceh">north face gotham jacket for women</a>
minicomposer http://www.minicomposer.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 04:46 ب.ظ
<a href="http://www.dbievents.com/adidas-neo-advantage-schwarz-schuhej">adidas neo advantage schwarz</a> <a href="http://www.ilankocaeli.com/ncaa-arkansas-hats-hath">ncaa arkansas hats</a> <a href="http://www.msignworx.com/nike-air-max-hyperfuse-90-bleu-chaussuresh">nike air max hyperfuse 90 bleu</a> <a href="http://www.dianegrams.com/dam%C3%A4nner-nike-air-max-2019-wei%C3%9F-schuheh">dam盲nner nike air max 2019 wei脽</a> <a href="http://www.jobstodayng.com/nike-air-max-360-black-shoesk">nike air max 360 black</a> <a href="http://www.hardcoreboris.com/adidas-16-purechaos-fg-ag-bl%C3%A5-gr%C3%A5-skoj">adidas 16 purechaos fg ag bl氓 gr氓</a>
monsterplate http://www.monsterplate.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:51 ق.ظ
<a href="http://www.ajupiter.com/ralph-lauren-dark-jaune-big-pony-polo-polo-poloz">ralph lauren dark jaune big pony polo polo</a> <a href="http://www.bcwatershow.com/nike-zoom-tout-out-rose-or-scarpeb">nike zoom tout out rose or</a> <a href="http://www.lavantafilm.com/pirates-customized-authentic-white-cool-base-mlb-jersey-s3xl-nfls">pirates customized authentic white cool base mlb jersey s3xl</a> <a href="http://www.lindaeshop.com/nike-flyknit-air-max-korayspor-negro-scarpeg">nike flyknit air max korayspor negro</a> <a href="http://www.pvktechinfo.com/nike-dunk-sunset-french-azul-obuvd">nike dunk sunset french azul</a> <a href="http://www.reddotsmedia.com/adidas-zx-flux-w-clear-gr%C3%B8n-scarpea">adidas zx flux w clear gr酶n</a>
alusownia http://www.alusownia.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:51 ق.ظ
<a href="http://www.marieebeaute.com/air-jordan6-viola-schuhee">air jordan6 viola</a> <a href="http://www.perialetheia.com/nike-huarache-ultra-femminile-vendita-rules-scarpea">nike huarache ultra femminile vendita rules</a> <a href="http://www.dentaleden.com/nike-flyknit-roshe-run-hvit-gull-kurpesf">nike flyknit roshe run hvit gull</a> <a href="http://www.freerentalapp.com/kevin-durant-jersey-usa-nflr">kevin durant jersey usa</a> <a href="http://www.hmttour.com/nike-flyknit-lunar-1-rose-urine-kurpesf">nike flyknit lunar 1 rose urine</a> <a href="http://www.honestmentor.com/nike-air-max-marrone-blu-schuhef">nike air max marrone blu</a>
reinigungbern http://www.reinigungbern.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:51 ق.ظ
<a href="http://www.mcdevittmedia.com/adidas-projoator-powerswerve-kopen-scarpea">adidas projoator powerswerve kopen</a> <a href="http://www.thecancerinfo.com/adidas-tubular-runner-vert-door-schuheb">adidas tubular runner vert door</a> <a href="http://www.tibetwoodcut.com/air-jordan-28-marr%C3%B3n-butyf">air jordan 28 marr贸n</a> <a href="http://www.viagralaw.com/nike-air-max-lunar-1-tutti-nero-keys-butyf">nike air max lunar 1 tutti nero keys</a> <a href="http://www.agriind.com/air-jordan-5-retro-herre-sko-sort-r%C3%B8d-queen-obuve">air jordan 5 retro herre sko sort r酶d queen</a> <a href="http://www.cossidae.com/ua-clutchfit-drive-mid-basketballe-schuhe-rabatt-obuvd">ua clutchfit drive mid basketballe schuhe rabatt</a>
darkangelsmd http://www.darkangelsmd.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:51 ق.ظ
<a href="http://www.drnatarajan.com/adidas-adizero-f50-trx-brun-orange-schuhee">adidas adizero f50 trx brun orange</a> <a href="http://www.eysenreich.com/nike-air-max-97-femminile-blu-rosso-scarpec">nike air max 97 femminile blu rosso</a> <a href="http://www.jobmetry.com/mens-nike-pittsburgh-steelers-31-donnie-shell-black-team-color-vapor-untouchable-limited-player-nfl-jersey-nflw">mens nike pittsburgh steelers 31 donnie shell black team color vapor untouchable limited player nfl jersey</a> <a href="http://www.pugdogdev.com/dak-prescott-cowboys-jersey-for-sale-nflx">dak prescott cowboys jersey for sale</a> <a href="http://www.realtyindubai.com/nike-5.0-gris-and-rose-eye-kurpesa">nike 5.0 gris and rose eye</a> <a href="http://www.safeonproject.com/flyknit-roshe-run-dark-grau-yarn-butyg">flyknit roshe run dark grau yarn</a>
pikapnsk http://www.pikapnsk.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:51 ق.ظ
<a href="http://www.shipmancomm.com/nike-mens-jared-cook-elite-green-jersey-oakland-raiders-nfl-87-salute-to-service-nfls">nike mens jared cook elite green jersey oakland raiders nfl 87 salute to service</a> <a href="http://www.ywutube.com/stripe-shirt-hombres-ralph-lauren-multi-color-long-polot">stripe shirt hombres ralph lauren multi color long</a> <a href="http://www.bettytatar.com/nfl-marshal-yanda-black-73-baltimore-ravens-nike-name-number-logo-t-shirt-nflz">nfl marshal yanda black 73 baltimore ravens nike name number logo t shirt</a> <a href="http://www.eringjewels.com/jordan-13-hvit-s%C3%B8lv-r%C3%B8d-kurpesc">jordan 13 hvit s酶lv r酶d</a> <a href="http://www.foremostgold.com/nfl-blake-bortles-mens-limited-teal-green-jersey-5-jacksonville-jaguars-nike-rush-drift-fashion-nflz">nfl blake bortles mens limited teal green jersey 5 jacksonville jaguars nike rush drift fashion</a> <a href="http://www.galletasmia.com/nike-air-max-90-carved-azul-naranja-obuvd">nike air max 90 carved azul naranja</a>
trueaustinpg http://www.trueaustinpg.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:51 ق.ظ
<a href="http://www.ikennemer.com/nba-2k14-brooklyn-nets-jersey-nflx">nba 2k14 brooklyn nets jersey</a> <a href="http://www.inspiresatis.com/new-nike-hypervenom-phantom-ag-soccer-boots-cleats-rosado-negro-amarillo-kurpesc">new nike hypervenom phantom ag soccer boots cleats rosado negro amarillo</a> <a href="http://www.matjarkum.com/chris-doleman-womens-purple-nike-nfl-minnesota-vikings-t-shirt-name-number-logo-slim-fit-56-nflx">chris doleman womens purple nike nfl minnesota vikings t shirt name number logo slim fit 56</a> <a href="http://www.milligande.com/femminile-nike-air-presto-grigio-arancia-obuve">femminile nike air presto grigio arancia</a> <a href="http://www.mybizcounsel.com/adidas-tubular-runner-weave-naranja-p%C3%BArpura-scarpec">adidas tubular runner weave naranja p煤rpura</a> <a href="http://www.riddercorp.com/nike-free-5.0-gr%C3%B8n-glow-uk-kurpesb">nike free 5.0 gr酶n glow uk</a>
tikihutkit http://www.tikihutkit.com/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 11:50 ق.ظ
<a href="http://www.rcnspecials.com/nike-hyperdunk-rosa-quartz-kurpesb">nike hyperdunk rosa quartz</a> <a href="http://www.aprancheta.com/nike-zoom-winflo-3-hommes-gris-tile-schuhed">nike zoom winflo 3 hommes gris tile</a> <a href="http://www.getleanlearn.com/asics-gel-sendai-2-arancia-viola-schuheg">asics gel sendai 2 arancia viola</a> <a href="http://www.hbshbuick.com/reekbok-revenge-plus-vintage-argento-arancia-kurpesc">reekbok revenge plus vintage argento arancia</a> <a href="http://www.hvactampafl.com/nike-blazer-low-vintage-ice-azul-dark-tan-obuvg">nike blazer low vintage ice azul dark tan</a> <a href="http://www.zinmanlaw.com/nike-flyknit-racer-svart-sail-volt-scarped">nike flyknit racer svart sail volt</a>
perlai http://www.perlai.com/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام