موسیقی کودک گمپ گلعوامل تاثیرگذار بر بزهکاری در خردسالان


kid-in-cuffs

علت مهم بزهکاری اطفال چیست چه عواملی در بزهکاری در این سنین تاثیرگذارند و موجب اسیب زدن به جامعه می شوند این رده سنی بسیار حساس و آسیب پذیر است و می تواند در تعیین سرنوشت کودکان بسیار پرنقش باشد

رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا در برنامه “گفت‌وگوی اجتماعی در خصوص فرایند دادرسی اطفال گفت: در این خصوص باید علل عمده بزهکاری اطفال را باید بشناسیم تا برای آنها راهکار ارائه دهیم. دوم باید آنها را دسته بندی کنیم؛ یک دسته عوامل روانی و عاطفی هستند که باعث بزهکاری می شوند و دسته دوم عوامل اجتماعی و اقتصادی هستند.

 “گفت‌وگوی اجتماعی” با موضوع پلیس کودکان و نوجوانان و با حضور دکتر مهدی عابدی محقق مطالعات خانواده و سرگرد محمد نجم رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا و کارشناس ارشد حقوق روانه آنتن شد.
سرگرد محمد نجم در خصوص تشکیل پلیس کودکان و نوجوانان گفت: مبنای تشکیل این پلیس ماده 31 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 92 است که از ابتدای تیر ماه سال جاری اجرا شده است.
وی با اشاره به سن کودکی به تاریخه ای از متون بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: در اسناد بین المللی دو دسته اسناد وجود دارند؛ اسناد الزام آور و دسته اسناد ارشادی. در میثاق نامه بین المللی حقوق مدنی و سیاسی از سن مسئولیت برای افراد سخن نگفته است، اما در ماده 6 آن یک نکته وجود دارد؛ صدور حکم اعدام و حبس ابد برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.
وی به کنوانسیون 1989 حقوق کودک اشاره کرد و اظهار داشت: این کنوانسیون صراحتا سن کودک را تعریف کرد. در ماده یک آن اعلام شد، افراد انسانی زیر 18 سال کودک محسوب می شوند مگر اینکه طبق قانون قابل اجرای داخلی سن بلوغ کمتر تشخیص داده شود. لازم به ذکر است این کنوانسیون جزء اسناد الزام آور است که ایران در سال 1372 آن را پذیرفته است.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا به قوانین داخلی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: سابقاً در ماده 49 قانون مجازات اسلامی اظهار می داشت که افراد در صورت ارتکاب جرم مبرا از مسئولیت کیفری هستند و تربیت آنان با نظر دادگاه بر عهده سرپرست اطفال و یا کانون اصلاح و تربیت است.
این کارشناس ارشد حقوق با بیان اینکه بر اساس قانون فوق الذکر سن بلوغ برای دختران و پسران به ترتیب 9 و 15 سال قمری است، گفت: در حقیقت این سنین را برای دختران و پسران مبنای مسئولیت کیفری قرار داده است.
وی به اشکال این ماده قانونی اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل اینجا است که بین 9 و 15 سال تا سن 18 سالگی فرد چه تکلیفی دارد؟ اگر کسی که مثلا 16 ساله است و مرتکب جرمی می شد، آیا مسئولیت کیفری برای او تعریف می شود یا خیر؟ این در حالی است که در قانون مدنی سن رشد را 18 سال تشخیص داده است.
سرگرد نجم با بیان اینکه در قانون آئین دادرسی کیفری جدید این ابهام برطرف شده است، افزود: در این قانون به قواعد بین المللی رجوع شده است و سن 18 سال برای مرز کودکی پذیرفته است و کودکانی که زیر این سن مرتکب جرمی شوند، فاقد مسئولیت کیفری است.
دکتر  عابدی با بیان اینکه حدود 18 سال است که حقوق کودک مهمتر شده است، اظهار داشت: کودکان بعد از جنگ جهانی دوم خیلی آسیب دیده اند و این باعث شد، بیشتر دیده شوند.
 حضور زنان در عرصه های اجتماعی را دلیل دیگری برای مهمتر شدن کودکان عنوان کرد و گفت: از سال 1960 به بعد که زنان در عرصه های اجتماعی خصوصاً فرصت های شغلی دیده شدند، کودکان در منزل تنها ماندند و بانوانی که در عرصه های اشتغال وارد می شدند، همراه با کودک می آمدند و به این شکل کودک را در سطح جامعه مطرح کردند.
این محقق مطالعات خانواده افزود: رشد دولت های رفاه که کودک برای ایشان جایگاه خاصی داشت، نیز در این موضوع اهمیت ویژه ای داشت. از همه اینها مهمتر، نرخ پایین زاد و ولد و افزایش خدمات بهداشتی و همچنین پایین رفتن نرخ مرگ و میر باعث شد، کودکان کمیاب تر و در نتیجه در جامعه پر رنگ تر شوند و به عنوان یک قشر به آنها نگاه شود.
عابدی خاطرنشان کرد: وضعیت ذکر شده باعث شد، پدیده فرزندسالاری در کلیه نقاط دنیا تبدیل به پدیده ای شود که بسیار در ساختار اجتماعی تعیین کننده باشد. در کشور خودمان نیز فرزندان اصل سرنوشت ما را تشکیل می دهند.
این محقق حوزه خانواده با اشاره به اینکه در دیدگاه سنتی به دوران کودکی اهمیت زیادی داده نمی شد، عنوان داشت: دیدگاه سنتی دوران کودکی را دوره انتقال می دانست که همیشه سعی داشت این دوران را کوتاه کند و حتی از بین ببرد. وقتی پای حرف پدر بزرگ هایمان می نشینیم، می بینیم به محض اینکه کودک توانایی فیزیکی به دست می آورد، بلافاصله تبدیل به نیروی مولد می شد و بزرگسال محسوب می شد.

وی  اظهار داشت: این عامل شامل هشت مولفه است که عبارت است از؛ فقر عاطفی، ناکامی، حساسیت، تجربه های دوران کودکی، احساس نا امنی، پرخاشگری، خودنمایی و عدم درک و شناخت توانایی دیگران. این مولفه ها از نظر روحی و روانی علل عمده بزهکاری نوجوانان و کودکان ما را تشکیل می دهند.
رئیس اداره حقوقی پلیس پیشگیری ناجا درباره عوامل اقتصادی و اجتماعی بیان داشت: فقر اقتصادی، محیط فرهنگی، نابرابری اجتماعی، زندگی در محل های جرم خیز، خانواده های گسسته، معاشرت با دوستان و همسران ناباب، بیکاری، عدم تخصص و مهاجرت هشت مولفه اقتصادی و اجتماعی هستند که باعث بیکاری می شوند.
رادیو گفت‌وگو

نوع مطلب : روانشناسی کودک، 
برچسب ها : بزهکاری کودکان، روانشناسی بزهکاری جوانان، علت بزهکاری کودکان، موسیقی کودک گمپ گل، راه های پرورش خلاقیت در کودکان،
لینک های مرتبط : موسیقی کودک گمپ گل،،
پنجشنبه 3 بهمن 1398 01:33 ق.ظ
<a href="http://www.oburmuzbaligi.com/vestidos-para-matrimonio-civil-en-la-playa-vestidosv">vestidos para matrimonio civil en la playa</a> <a href="http://www.tikhari.com/grey-white-converse-sneakery">grey white converse</a> <a href="http://www.ourtempswork.com/ray-ban-neri-tondi-sunglassess">ray ban neri tondi</a> <a href="http://www.floodbroward.com/adidas-wei%C3%9Fe-hose-schuhep">adidas wei脽e hose</a> <a href="http://www.admenago.com/h%C3%BCbsches-kleid-kleiderq">h眉bsches kleid</a> <a href="http://www.klaavamedia.com/tilley-twc7-outback-hat-capq">tilley twc7 outback hat</a>
channelinenw http://www.channelinenw.com/
پنجشنبه 3 بهمن 1398 01:33 ق.ظ
<a href="http://www.terepsegway.com/grey-pearl-dress-dressp">grey pearl dress</a> <a href="http://www.ipiphotos.com/air-max-plus-greedy-trainersr">air max plus greedy</a> <a href="http://www.ehomesstore.com/ortovox-rucksack-45l-tascheo">ortovox rucksack 45l</a> <a href="http://www.wiaidsride.com/vestidos-de-fiesta-para-jovenes-de-14-a%C3%B1os-vestidosv">vestidos de fiesta para jovenes de 14 a帽os</a> <a href="http://www.osuknoxalumni.com/air-force-1-70-sneakery">air force 1 70</a> <a href="http://www.escortfemmes.com/black-gascan-oakleys-sunglassess">black gascan oakleys</a>
firdirect http://www.firdirect.com/
پنجشنبه 3 بهمن 1398 01:33 ق.ظ
<a href="http://www.visualperez.com/adidas-track-pants-mens-lowest-price-shirtr">adidas track pants mens lowest price</a> <a href="http://www.astropete.com/cotton-tee-dress-dressp">cotton tee dress</a> <a href="http://www.foremostfsc.com/adidas-lifters-trainersv">adidas lifters</a> <a href="http://www.aslempire.com/handtasche-schwarz-braun-leder-taschet">handtasche schwarz braun leder</a> <a href="http://www.pacstrategy.com/vestidos-para-fiesta-para-se%C3%B1oras-gorditas-vestidosv">vestidos para fiesta para se帽oras gorditas</a> <a href="http://www.cudzugoatfarm.com/retro-8-space-jam-sneakery">retro 8 space jam</a>
cudzugoatfarm http://www.cudzugoatfarm.com/
چهارشنبه 2 بهمن 1398 06:02 ب.ظ
Everything is very open with a really clear description of the challenges. It was truly informative. Your website is very helpful. Thanks for sharing!
دوشنبه 30 دی 1398 04:41 ب.ظ
Remarkable! Its really amazing post, I have got much clear idea about from this article.
دوشنبه 30 دی 1398 12:12 ق.ظ
<a href="http://www.gyrlawyers.com/terracotta-polka-dot-dress-dressu">terracotta polka dot dress</a> <a href="http://www.calaace.com/nike-dunk-low-prm-dls-sb-qs-de-la-soul-chaussuresq">nike dunk low prm dls sb qs de la soul</a> <a href="http://www.hookupmyride.com/nike-reversible-swoosh-full-zip-jacket-shirtt">nike reversible swoosh full zip jacket</a> <a href="http://www.uhipsik.com/black-ralph-lauren-shirt-short-sleeve-polop">black ralph lauren shirt short sleeve</a> <a href="http://www.mauinokaoimag.com/zapatos-de-jaime-mascaro-botas">zapatos de jaime mascaro</a> <a href="http://www.finobserver.com/tenis-puma-hombre-verdes-zapatosw">tenis puma hombre verdes</a>
citarabia http://www.citarabia.com/
دوشنبه 30 دی 1398 12:11 ق.ظ
<a href="http://www.fmpinsurance.com/tamaris-locust-sandal-bootsy">tamaris locust sandal</a> <a href="http://www.arshopusa.com/new-nike-shorts-for-men-shirtx">new nike shorts for men</a> <a href="http://www.jurgendhaese.com/desigual-borse-nere-borsep">desigual borse nere</a> <a href="http://www.ezartscreens.com/trainingsanzug-kinder-164-hoseq">trainingsanzug kinder 164</a> <a href="http://www.ultimatribo.com/adidas-mens-triple-stripe-baseball-jacket-shirto">adidas mens triple stripe baseball jacket</a> <a href="http://www.simonbelling.com/brewers-cerveceros-jersey-nflp">brewers cerveceros jersey</a>
hertzandvibes http://www.hertzandvibes.com/
دوشنبه 30 دی 1398 12:11 ق.ظ
<a href="http://www.wmkiwanis.com/nike-sin-cordones-2018-zapatosr">nike sin cordones 2018</a> <a href="http://www.ourkidsgalaxy.com/zapatos-de-seguridad-sin-punta-de-acero-botaz">zapatos de seguridad sin punta de acero</a> <a href="http://www.speedkuji.com/off-white-nike-cleats-shoesu">off white nike cleats</a> <a href="http://www.estausaapply.com/atlantic-stars-argo-stivalip">atlantic stars argo</a> <a href="http://www.escadamyob.com/jason-aldean-hat-resistol-capp">jason aldean hat resistol</a> <a href="http://www.bestofaacc.com/sudadera-canguro-nike-chandalo">sudadera canguro nike</a>
andaround http://www.andaround.com/
شنبه 28 دی 1398 10:26 ب.ظ
<a href="http://www.goswissdrive.com/best-mens-cowboy-hats-capq">best mens cowboy hats</a> <a href="http://www.cruisecollin.com/converse-all-star-fluo-scarpeo">converse all star fluo</a> <a href="http://www.bikebrights.com/ray-ban-pilotensonnenbrille-sunglassess">ray ban pilotensonnenbrille</a> <a href="http://www.pilgerbuch.com/nike-shox-tl-white-sneakerv">nike shox tl white</a> <a href="http://www.speculoosbook.com/t%C3%BCrkises-langes-kleid-kleiderp">t眉rkises langes kleid</a> <a href="http://www.myprlink.com/air-jordan-bordowe-butys">air jordan bordowe</a>
terepsegway http://www.terepsegway.com/
شنبه 28 دی 1398 10:25 ب.ظ
<a href="http://www.abrahamnissan.com/nike-air-pegasus-negras-zapatoso">nike air pegasus negras</a> <a href="http://www.jbmessenger.com/robe-colette-caroll-robeu">robe colette caroll</a> <a href="http://www.gtcinvest.com/nike-womens-dart-10-schuhey">nike womens dart 10</a> <a href="http://www.theyhatezits.com/nike-air-zoom-elite-10-homme-chaussuress">nike air zoom elite 10 homme</a> <a href="http://www.robustanyc.com/girls-polo-dress-dresso">girls polo dress</a> <a href="http://www.drishtiyogamn.com/adidas-met-plakkers-dames-schoenenp">adidas met plakkers dames</a>
biezwodki http://www.biezwodki.com/
شنبه 28 دی 1398 09:13 ق.ظ
<a href="http://www.healthisgeek.com/ralph-lauren-logo-t-shirt-womens-polop">ralph lauren logo t shirt womens</a> <a href="http://www.ligerihotel.com/nike-internationalist-w-shoes-zapatosn">nike internationalist w shoes</a> <a href="http://www.redtubextr.com/speck-ipad-pro-case-cases">speck ipad pro case</a> <a href="http://www.drcamunez.com/buty-sportowe-damskie-z-siateczk%C4%85-tenisq">buty sportowe damskie z siateczk膮</a> <a href="http://www.madebymelvin.com/steve-madden-black-sneakers-bootss">steve madden black sneakers</a> <a href="http://www.admenzakki.com/new-nike-air-max-speed-turf-trainerst">new nike air max speed turf</a>
[url=http://www.theleashco.com/]theleashco[/url]
پنجشنبه 26 دی 1398 03:10 ب.ظ
<a href="http://www.buladrink.com/nike-air-force-1-white-price-trainersp">nike air force 1 white price</a> <a href="http://www.triplexchrome.com/mike-ditka-mens-elite-navy-blue-jersey-nike-nfl-chicago-bears-89-throwback-nflk">mike ditka mens elite navy blue jersey nike nfl chicago bears 89 throwback</a> <a href="http://www.loissima.com/plein-sport-zapatillas-botap">plein sport zapatillas</a> <a href="http://www.fordwiki.com/air-jordan-grape-shoeso">air jordan grape</a>
teamcolosseum http://www.teamcolosseum.com/
پنجشنبه 26 دی 1398 03:09 ب.ظ
<a href="http://www.veitbeck.com/vegan-going-west-boot-matisse-bootss">vegan going west boot matisse</a> <a href="http://www.aieuquero.com/flight-origin-4-trainersp">flight origin 4</a> <a href="http://www.auxanoedutech.com/chicago-bulls-1-derrick-rose-red-black-resonate-fashion-jersey-nfld">chicago bulls 1 derrick rose red black resonate fashion jersey</a> <a href="http://www.houseplanland.com/gioseppo-46527-botap">gioseppo 46527</a> <a href="http://www.leadyhr.com/nike-legend-react-women-s-pink-shoeso">nike legend react women s pink</a> <a href="http://www.sorayuzun.com/air-jordan-eclipse-gr%C3%A5-bl%C3%A5-sportsj">air jordan eclipse gr氓 bl氓</a>
plustpo http://www.plustpo.com/
دوشنبه 23 دی 1398 09:26 ب.ظ
i was looking for same information thanks admin for posting this news Thanks
جمعه 20 دی 1398 04:04 ق.ظ
<a href="http://www.sorciersmtl.com/jay-godfrey-sunflower-thompson-dress-dressu">jay godfrey sunflower thompson dress</a> <a href="http://www.cookimports.com/jd-sport-nike-air-max-97-og-chaussuresq">jd sport nike air max 97 og</a> <a href="http://www.ozarus.com/martine-rose-nike-jacket-shirtt">martine rose nike jacket</a> <a href="http://www.drbawafl.com/t-shirt-basic-polo-ralph-lauren-polop">t shirt basic polo ralph lauren</a> <a href="http://www.payasystemco.com/botas-mustang-botas">botas mustang</a> <a href="http://www.nidacourse.com/converse-blancas-plataforma-cuero-zapatosw">converse blancas plataforma cuero</a>
interaeng http://www.interaeng.com/
جمعه 20 دی 1398 04:04 ق.ظ
<a href="http://www.carseatsigns.com/calzados-pitillos-rebajas-botax">calzados pitillos rebajas</a> <a href="http://www.sporadaglobal.com/air-max-270-black-black-black-shoesq">air max 270 black black black</a> <a href="http://www.waatagency.com/hogan-ragazzo-stivalip">hogan ragazzo</a> <a href="http://www.waynecarpets.com/childrens-magician-cape-and-hat-capp">childrens magician cape and hat</a> <a href="http://www.andaround.com/anorak-nike-mujer-chandalo">anorak nike mujer</a> <a href="http://www.jaifric.com/ecco-hybrid-golf-shoes-womens-bootsw">ecco hybrid golf shoes womens</a>
terrybergie http://www.terrybergie.com/
جمعه 20 دی 1398 04:04 ق.ظ
<a href="http://www.sorciersmtl.com/jay-godfrey-sunflower-thompson-dress-dressu">jay godfrey sunflower thompson dress</a> <a href="http://www.cookimports.com/jd-sport-nike-air-max-97-og-chaussuresq">jd sport nike air max 97 og</a> <a href="http://www.ozarus.com/martine-rose-nike-jacket-shirtt">martine rose nike jacket</a> <a href="http://www.drbawafl.com/t-shirt-basic-polo-ralph-lauren-polop">t shirt basic polo ralph lauren</a> <a href="http://www.payasystemco.com/botas-mustang-botas">botas mustang</a> <a href="http://www.nidacourse.com/converse-blancas-plataforma-cuero-zapatosw">converse blancas plataforma cuero</a>
jurgendhaese http://www.jurgendhaese.com/
جمعه 20 دی 1398 04:03 ق.ظ
<a href="http://www.nenasway.com/bambas-fila-bebe-botax">bambas fila bebe</a> <a href="http://www.ninozepeda.com/nike-metcon-x-review-shoesq">nike metcon x review</a> <a href="http://www.alumnipapers.com/liu-jo-sneakers-stivalip">liu jo sneakers</a> <a href="http://www.manoirnissan.com/supreme-bucket-hat-black-capp">supreme bucket hat black</a> <a href="http://www.clickmuslim.com/decimas-zapatillas-nike-ni%C3%B1o-chandalo">decimas zapatillas nike ni帽o</a> <a href="http://www.klikcba.com/oakley-operative-sandal-2.0-bootsy">oakley operative sandal 2.0</a>
lbennettcpa http://www.lbennettcpa.com/
شنبه 14 دی 1398 02:15 ب.ظ
<a href="http://www.espacevoeux.com/shirt-linen-dress-dressp">shirt linen dress</a> <a href="http://www.hifiprestige.com/puma-court-breaker-trainersr">puma court breaker</a> <a href="http://www.ibrahimaga.com/rucksack-air-jordan-tascheo">rucksack air jordan</a> <a href="http://www.usaholeinone.com/vestidos-de-madrina-negro-vestidosv">vestidos de madrina negro</a> <a href="http://www.stefanieb.com/lebron-11-kings-pride-sneakery">lebron 11 kings pride</a> <a href="http://www.bigapplecamp.com/rb3447-53-round-metal-sunglassess">rb3447 53 round metal</a>
miketonight http://www.miketonight.com/
جمعه 13 دی 1398 04:20 ب.ظ
Thank you very much for your nice and effective post.
پنجشنبه 12 دی 1398 10:11 ق.ظ
<a href="http://www.ohdcmilwaukee.com/animal-print-tunic-dress-dressp">animal print tunic dress</a> <a href="http://www.norfolkgh.com/converse-limo-leather-trainersr">converse limo leather</a> <a href="http://www.esherfitness.com/herren-geldb%C3%B6rse-bugatti-tascheo">herren geldb枚rse bugatti</a> <a href="http://www.brayoandp.com/vestido-blanco-y-negro-invitada-boda-vestidosv">vestido blanco y negro invitada boda</a> <a href="http://www.dscsafety.com/jordan-13-sneakers-sneakery">jordan 13 sneakers</a> <a href="http://www.bearbullnyc.com/ray-ban-sonnenbrille-2180-sunglassess">ray ban sonnenbrille 2180</a>
theresabowl http://www.theresabowl.com/
پنجشنبه 12 دی 1398 10:10 ق.ظ
<a href="http://www.guamemployers.com/fossil-herren-taschen-tascheo">fossil herren taschen</a> <a href="http://www.dasadaflower.com/vestidos-de-comunion-2019-precios-vestidosv">vestidos de comunion 2019 precios</a> <a href="http://www.elavista.com/iron-maiden-dunks-sneakery">iron maiden dunks</a> <a href="http://www.drpaulfinger.com/oakley-occhiali-da-vista-sunglassess">oakley occhiali da vista</a> <a href="http://www.theresabowl.com/adidas-predator-19.1-fg-silber-schwarz-rot-schuhep">adidas predator 19.1 fg silber schwarz rot</a> <a href="http://www.sdrarchitects.com/kleid-zweiteiler-spitze-kleiderq">kleid zweiteiler spitze</a>
yourownpub http://www.yourownpub.com/
پنجشنبه 12 دی 1398 10:10 ق.ظ
<a href="http://www.waltspeaks.com/blazer-kleid-vero-moda-kleiderq">blazer kleid vero moda</a> <a href="http://www.gemeentecms.com/converse-bucket-capq">converse bucket</a> <a href="http://www.iqtrendspc.com/air-presto-bianche-scarpeo">air presto bianche</a> <a href="http://www.firdirect.com/best-price-oakley-prescription-sunglasses-sunglassess">best price oakley prescription sunglasses</a> <a href="http://www.weavervillerx.com/nike-air-max-one-mini-swoosh-sneakerz">nike air max one mini swoosh</a> <a href="http://www.toddortberg.com/ted-baker-kleid-gelb-kleiderp">ted baker kleid gelb</a>
allboundsales http://www.allboundsales.com/
دوشنبه 9 دی 1398 06:19 ب.ظ
I like everything you post. You have done fantastic job
پنجشنبه 5 دی 1398 03:05 ب.ظ
<a href="http://www.randrawards.com/adidas-rood-wit-schoenenp">adidas rood wit</a> <a href="http://www.alleexperten.com/robe-rouge-c-et-a-robep">robe rouge c et a</a> <a href="http://www.saramanasar.com/nick-foles-sb-jersey-nflo">nick foles sb jersey</a> <a href="http://www.homesharenl.com/retro-10-tinker-shirt-shirtr">retro 10 tinker shirt</a> <a href="http://www.aticketrelief.com/long-sleeve-plaid-dress-womens-dressp">long sleeve plaid dress womens</a> <a href="http://www.yourlacocina.com/new-balance-247-silver-trainersv">new balance 247 silver</a>
boomerangbin http://www.boomerangbin.com/
پنجشنبه 5 دی 1398 03:05 ب.ظ
<a href="http://www.bkstudiowest.com/hailys-kleid-blau-kleiderq">hailys kleid blau</a> <a href="http://www.slagclothing.com/waxed-canvas-baseball-cap-capq">waxed canvas baseball cap</a> <a href="http://www.wyprzedajemy.com/nike-donna-silver-scarpeo">nike donna silver</a> <a href="http://www.copyinglondon.com/lentes-ray-ban-titanium-sunglassess">lentes ray ban titanium</a> <a href="http://www.bestcondosny.com/jordan-1-retro-high-bt-sneakerz">jordan 1 retro high bt</a> <a href="http://www.tailorloans.com/kleider-bei-ernstings-family-kleiderp">kleider bei ernstings family</a>
sportourteam http://www.sportourteam.com/
چهارشنبه 4 دی 1398 09:33 ب.ظ
<a href="http://www.visualperez.com/vestidos-de-los-a%C3%B1os-60-y-70-para-mujeres-vestidosv">vestidos de los a帽os 60 y 70 para mujeres</a> <a href="http://www.astropete.com/yeezy-700-v2-analog-sneakery">yeezy 700 v2 analog</a> <a href="http://www.foremostfsc.com/oakley-jupiter-polarizzati-sunglassess">oakley jupiter polarizzati</a> <a href="http://www.aslempire.com/schwarze-nike-air-schuhe-schuhep">schwarze nike air schuhe</a> <a href="http://www.pacstrategy.com/maya-zitronengelbes-kleid-kleiderq">maya zitronengelbes kleid</a> <a href="http://www.cudzugoatfarm.com/neff-fruit-bucket-hat-capq">neff fruit bucket hat</a>
almsaeyah http://www.almsaeyah.com/
چهارشنبه 4 دی 1398 09:32 ب.ظ
<a href="http://www.bkstudiowest.com/scarpe-ginnastica-nike-uomo-scarpeo">scarpe ginnastica nike uomo</a> <a href="http://www.slagclothing.com/ray-ban-marke-sunglassess">ray ban marke</a> <a href="http://www.wyprzedajemy.com/ralph-sampson-suede-pumas-sneakerz">ralph sampson suede pumas</a> <a href="http://www.copyinglondon.com/asos-kleid-grau-kleiderp">asos kleid grau</a> <a href="http://www.bestcondosny.com/nike-air-max-97-damskie-eobuwie-butys">nike air max 97 damskie eobuwie</a> <a href="http://www.tailorloans.com/new-balance-420-precio-zapatoso">new balance 420 precio</a>
letripode http://www.letripode.com/
چهارشنبه 4 دی 1398 01:33 ب.ظ
<a href="http://www.duranerdogan.com/herre-nike-free-run-4.0-gul-orange-obuvc">herre nike free run 4.0 gul orange</a> <a href="http://www.trionbrain.com/jordan-retro-12-sort-and-gr%C3%A5-chaussuresb">jordan retro 12 sort and gr氓</a> <a href="http://www.dcrcustoms.com/oakley-mars-sunglasses-hot-new-sunglassesb">oakley mars sunglasses hot new</a> <a href="http://www.leesgoedplus.com/new-balance-996-womens-grey-pink-shoesd">new balance 996 womens grey pink</a> <a href="http://www.bermudabrands.com/gold-green-womens-nike-flex-fury-shoes-runningf">gold green womens nike flex fury shoes</a> <a href="http://www.dentaleden.com/authentic-pandora-clip-charms-pandorar">authentic pandora clip charms</a>
karenconti http://www.karenconti.com/
چهارشنبه 4 دی 1398 01:33 ب.ظ
<a href="http://www.vinagebarber.com/polo-ralph-lauren-tote-bag-singapore-poloa">polo ralph lauren tote bag singapore</a> <a href="http://www.claudefremont.com/fendi-bag-eyes-peeled-open-fendib">fendi bag eyes peeled open</a> <a href="http://www.katjehempel.com/nike-free-3.0-v4-bleu-gray-hommes-fonctionnement-chaussures-chaussuresd">nike free 3.0 v4 bleu gray hommes fonctionnement chaussures</a> <a href="http://www.mysiatravel.com/ray-ban-aviator-blue-gold-sunglassesr">ray ban aviator blue gold</a> <a href="http://www.luizabarroso.com/adidas-neo-dam%C3%A4nner-lila-shoesd">adidas neo dam盲nner lila</a> <a href="http://www.transonellc.com/yeezy-boost-350-v2-white-9.5-runninge">yeezy boost 350 v2 white 9.5</a>
aesqmed http://www.aesqmed.com/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


موسیقی کودک گمپ گل

مدیر وبلاگ : محمد آنت
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Open Directory Project at dmoz.org
ابزار تلگرام
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو